Milli Anayasa Platformu Karacabey’de toplandı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 193 kez okundu

BURSA (CİHAN)- Bursa’nın Karacabey ilçesinde, Türkiye genelinde ‘Milli Anayasa Forumu’ adı altında yapılan

Milli Anayasa Platformu Karacabey'de toplandı
BURSA (CİHAN)- Bursa’nın Karacabey ilçesinde, Türkiye genelinde ‘Milli Anayasa Forumu’ adı altında yapılan 132. toplantı Şükran Yemişçioğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Toplantıda konuşan eski bakan ve DP Genel Başkan Yardımcısı Ufuk Söylemez, Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm değerlerine, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ve Misak-ı Milliye sınırlarına ihanet edildiğini iddia etti. Söylemez, “Milli Anayasa Forumu parti gözetmeden gönüllü olarak bir araya gelinen Demokratik Kuva-i Milliye hareketidir. Bu öyle bir hareket ki, bizlere yağmur gibi talepler yağmakta. Doğudan batıya her yere gittik. Burada bulunan arkadaşlarımız işlerini güçlerini bırakarak buraya kadar geldiler. PKK anayasasına hayır demek için destek verdiniz. 23 Nisan’a kadar Milli Anayasa Forumu devam edecek.” dedi.

Vatanın ihanetle karşı karşıya bulunduğunu öne süren Söylemez, ‘bölücü ve gerici isyan kalkışmasını bastıracak güce sahip olduklarını’ belirtti. Müslüman Suriye’ye karşı Patriot füze kalkanı konuşlandırılmasını vahim olarak değerlendiren Ufuk Söylemez,
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x