Milletvekili Uzun ve Kaymakam Güldibi, Bilim ve Sanat Merkezi'ni inceledi

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 135 kez okundu

MERSİN (CİHAN)- AK Parti Mersin Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi Ahmet Tevfik Uzun

Milletvekili Uzun ve Kaymakam Güldibi, Bilim ve Sanat Merkezi'ni inceledi
MERSİN (CİHAN)- AK Parti Mersin Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi Ahmet Tevfik Uzun ve Tarsus Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi, üstün zekalı öğrencilerin yararlanacağı Hediye Kuradacı Bilim ve Sanat Merkezi'nin inşaatında incelemelerde bulundu.

Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun ve Kaymakam Orhan Şefik Güldibi, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir, Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü (RAM) Murat Tarsuslu ve Milli Eğitim şube müdürleri, önümüzdeki aylarda tamamlanarak hizmete girecek olan Cumhuriyet Mahallesi'ndeki Hediye Kuradacı Bilim ve Sanat Merkezi'nin ilçede önemli bir eksikliği gidereceğini bildirdi. AK Parti Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun, üstün yetenekli öğrencilerin yeteneklerinin geliştirilmesini öngören Bilim ve Sanat Merkezi'nin inşaatının birkaç ay içerisinde tamamen tamamlanarak, hizmete gireceğini, merkezin bodrum katı da dahil, tüm katlarının değerlendirileceğini söyledi.

Üstün yetenekli çocukların yetenekli oldukları branşlarda geleceğe en iyi şekilde hazırlanmaları için Mersin Özel İdare bütçesinden sağlanan parayla yapılmakta olan merkezin kapalı alanının 3 bin 160 metrekare olduğunu ifade eden Uzun, ''Bodrum katta revir, kütüphane, oyun ve gösteri salonu, sığınak ile spor alanı yer alacak. Zemin katta ise laboratuvarlar, resim odası bulunacak. 1. katta optik matematik ve bilgisayar laboratuvarları yer alacak. Merkezin son katı olan 2. katta ise elektrik-elektronik, masa üstü yayıncılık, rehberlik ve danışmanlık, bilim ile sanat çalışma odaları, bireysel müzik aletleri odaları bulunacak. Merkezin bahçe kısmında ise otopark ve çok amaçlı tören alanı yer alacak.'' dedi.

Milletvekili Uzun, Bilim ve Sanat Merkezi hakkında şu bilgileri verdi:
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x