Sulama kanallarının yenilenmesine onay çıktı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 91 kez okundu

BURSA (CİHAN)- Bursa Orhangazi Keramet Sulama Birliği’nin, İznik Gölü'nün kuzey yakasında yer alan

Sulama kanallarının yenilenmesine onay çıktı
BURSA (CİHAN)- Bursa Orhangazi Keramet Sulama Birliği’nin, İznik Gölü'nün kuzey yakasında yer alan tarım alanlarının sulanması için 30 yılı aşkın bir süre önce kurulan sulama kanallarının yenilenmesi için yaptığı başvuru, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından onaylandı. AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, projenin açık kanal sisteminden kapalı sisteme dönüştürülmesi için DSİ Genel Müdürlüğü ile İznik Gölü Keramet Sulama Birliği’nin çalışma yapacağını söyledi.

Ak Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın ve İsmet Su, DSİ Genel Müdürü'nü ziyaretinde Orhangazi’yle ilgili iki konu ele alındı. İlki, Güney Yaka Sulama Projesi'nde sulamaya önümüzdeki yaz döneminde başlanacak. İkincisi ise Keramet Sulama Birliği’nin, sulama tesislerinin açık kanal sisteminden kapalı kanal sistemine dönüştürülmesi için yaptığı girişimler DSİ Genel Müdürlüğü tarafından kabul gördü.

Milletvekili İsmail Aydın, DSİ Genel Müdürlüğü’nün Bölge müdürlükleri vasıtası ile Keramet Sulama Birliği üyeleri ile projeyi önümüzdeki günlerde daha da netleştirmesini beklediklerini belirterek, “Projenin maliyet çalışması ve diğer etüt çalışmalarının yapılması ile Keramet Sulama Projesi'nin kapalı sisteme dönüştürülmesi için kollar sıvanmış olacak.” dedi. CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x