Hindistan Büyükelçisi, Konyalıları yatırıma davet etti

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 137 kez okundu

KONYA (CİHAN)- Hindistan'ın Ankara Büyükelçisi Susmita Gongulee Thomas, Türkiye'nin Hindistan'a ihracatını artırmasını beklediklerini

Hindistan Büyükelçisi, Konyalıları yatırıma davet etti
KONYA (CİHAN)- Hindistan'ın Ankara Büyükelçisi Susmita Gongulee Thomas, Türkiye'nin Hindistan'a ihracatını artırmasını beklediklerini söyledi.

Hindistan'ın Ankara Büyükelçisi Susmita Gongulee Thomas, Aktif işadamları ve Sanayiciler Derneği’nin (AKTİSAD) davetinde Konyalı sanayici ve iş adamlarıyla buluştu. AKTİSAD'da onuruna verilen akşam yemeğinde konuşan Büyükelçi Thomas, Hindistan’ın gelişmiş ekonomisi ve inanılmaz iş gücü ile dünyanın sayılı ülkelerinden olduğuna dikkatleri çekti. Thomas, dünyada pazarlanan birçok ürünün Hindistanlı üreticiler tarafından imal edildiğini söyledi.

AKTİSAD'da, aralarında Konya Ticaret Odası (KTO) Başkanı Selçuk Öztürk, ASKON Konya Şube Başkanı Yakup Yıldırım, MÜSİAD Konya Şube temsilcisinin de bulunduğu 150'ye yakın sanayici ve iş adamına konuşan Büyükelçi Thomas, ülkesinde yaşayan orta sınıfın gelir seviyesinin hızla yükseldiğini hatırlattı.
Hindistan'da orta sınıfın yaklaşık 400 milyon kişiden oluştuğunu kaydeden Thomas,
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x