Aç kurtlar 104 koyunu telef etti

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 124 kez okundu

KIRIKKALE (CİHAN)- Kırıkkale’nin Yahşihan ilçesine bağlı Irmak kasabasında bir sürüye kurtlar saldırdı. Kurtların

Aç kurtlar 104 koyunu telef etti
KIRIKKALE (CİHAN)- Kırıkkale’nin Yahşihan ilçesine bağlı Irmak kasabasında bir sürüye kurtlar saldırdı. Kurtların saldırısı sonucu 109 koyundan 104’ü telef oldu.

Olaydan sonra İl Gıda, Tarım Hayvancılık İl Müdürü Recep Kırbaş, Yahşihan İlçe Tarım Müdürü Mustafa Demir ve Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Kürşat Ulusoy olay yerine giderek yerinde incelemelerde bulundular. Koyunların sahibi Halis Yazıcı, mağdur olduğunu belirterek, yetkililerden yardım istedi. Yıllardır aynı kasabada oturduklarını ve böyle bir olayla karşılaşmadıklarını ifade eden Yazıcı, zararının yaklaşık 60 bin lira değerinde olduğunu söyledi. Kurtların saldırısından dolayı sürümüzün tamamı telef olduğunu ifade eden Yazıcı, “Zararımız yaklaşık 60 bin lira değerinde. Biz geçimimizi hayvancılıkla sağlıyoruz. Bu koyunları banka kredisiyle aldım. Krediyi nasıl ödeyeceğim bilemiyorum.” şeklinde konuştu.

Olay karşısında çok büyük üzüntü duyduğunu belirten Ulusoy, böyle sorunların daima olduğunu, ancak bu kadar büyük çapta sürüde hayvan ölümünün ilk defa yaşandığını söyledi. CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x