Tekstil öğrencileri becerilerini sergiledi

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 236 kez okundu

BURSA (CİHAN)- Texbridge İstanbul Fuar’ında trend seminerleriyle yer alan İstanbul Moda Adademisi (İMA),

Tekstil öğrencileri becerilerini sergiledi
BURSA (CİHAN)- Texbridge İstanbul Fuar’ında trend seminerleriyle yer alan İstanbul Moda Adademisi (İMA), bu sene Moda Tasarımı ve Teknolojisi Lisans Programı 2. sınıf öğrencilerinin fuar için özel olarak tasarlamış oldukları ürünlerini sergiledi.

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) öncülüğünde fuara katılan firmaların kumaşları kullanılarak tamamlanan tasarımlar, İMA Moda Tasarımı 2’inci sınıf öğrencilerinin güz dönemi eğitim sürecinde yer alan ‘Tailoring Projesi’ kapsamında hayata geçirildi. 25 firmadan gelen numuneler arasından, kendi tasarımlarına uygun kumaşları seçen öğrenciler, bu önemli firmaların destek ve katkılarıyla çizimlerini kağıt üzerinden 3 boyutlu ürüne taşıdı, hayallerindeki tasarımı gerçeğe dönüştürdü.

13 - 15 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek Texbridge İstanbul Fuarı öncesinde öğrenciler Bursa’ya giderek kumaşlarını kullandıkları firmaları, fabrikalarını ziyaret etme ve üretim süreçlerini gözlemleme fırsatını yakaladı. Diğer yandan da sene sonu ‘Bitirme Projeleri’ için fikir edinip, kumaş seçimi yaptı.

İSKO, Seçen Tekstil, Cenk Tekstil, Esenteks, Söktaş, Burer Tekstil, Anteks firmalarının genç moda tasarımcısı adaylarına sundukları destek ve işbirliği sonucunda gerçeğe dönüşen tasarımlar Texbridge İstanbul Fuarı kapsamında CNR Expo’da ziyaretçilerle buluştu. IMA öğrencilerinin koleksiyonlarını sunacakları alanda açılış günü verilen kokteylin sponsorluğunu ise İSKO üstlendi. CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x