Serbest bırakılan askerler 21 yıl önce kaçırılan askerin ailesine de umut oldu

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 154 kez okundu

TRABZON (CİHAN)- Terör örgütünün rehin tuttuğu kamu görevlilerini serbest bırakması 21 yıl önce

Serbest bırakılan askerler 21 yıl önce kaçırılan askerin ailesine de umut oldu
TRABZON (CİHAN)- Terör örgütünün rehin tuttuğu kamu görevlilerini serbest bırakması 21 yıl önce yine PKK tarafından Erzincan Tercan'da kaçırılan asker Şahabettin Bektaş'ın ailesine de umut oldu. Askerin ağabeyi Mustafa Bektaş, kardeşinin Kuzey Irak'ta unutulduğunu iddia etti.

21 yıl önce Erzincan'da askerlik yaparken diş çektirmek için gittiği hastaneden dönüşte kaçırılan Trabzonlu er Şahabettin Bektaş’ın ağabeyi Mustafa Bektaş, “Kardeşim 7 Eylül 1992 tarihinde Erzincan'ın Tercan ilçesinde askerliğini yapıyordu. Hastaneye gitmişti, karakola dönerken Erzincan- Erzurum kara yolunu kesen terör örgütü mensuplarınca arabadan indirip alıkonuldu, kendisinden bir daha haber alamadık.” dedi.

Kardeşinin Kuzey Irak’ta unutulduğunu iddia eden Mustafa Bektaş, “Sekiz kamu görevlisi bırakıldı. Aslında dokuz tanedir bunlar. Şahabettin Bektaş Kuzey Irak’ta unutuldu. Acaba bir daha ki heyet mi onu almaya gidecek? Hükümetimize soruyorum ve bu konuda bize cevap vermelerini bekliyorum”.

Kardeşi için Diyarbakır’a gittiğini açıklayan Bektaş şöyle dedi: “Hem kardeşimi aramak, hem de barış sürecine katkı sağlamak için buradan Diyarbakır’a yönlendim. Onlar da beni Ankara’ya, Ahmet Türk’e gönderdiler. Ancak yoğunluk nedeniyle Ahmet Türk’le görüşemedim, Sırrı Sakık’la görüşebildim ve kendisiyle ancak ayakta sohbet edebildim. Ardından da bilgileri sekreterine bıraktım ve ilgileneceğini söyledi”.


Bindiği arabayı kardeşinin resimleri ile ve Türk bayrağıyla süsleyen Bektaş, “ Arabamı sesimi duyurmak için Türk bayrağı ile donattım. Tüm Trabzon bırakılan kamu görevlilerini izliyor ve Şahabettin Bektaş’tan da haber bekliyordu. Ancak haber çıkmayınca yeniden yollara düştüm.” diye konuştu.
CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x