Samsung'un yeni modeli parmak uçlarını dokunmadan algılıyor

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 161 kez okundu

SEUL (CİHAN)- Akıllı telefon pazarının önde gelen şirketlerinden Samsung, yeni akıllı telefonunu görücüye

Samsung'un yeni modeli parmak uçlarını dokunmadan algılıyor
SEUL (CİHAN)- Akıllı telefon pazarının önde gelen şirketlerinden Samsung, yeni akıllı telefonunu görücüye çıkardı. Galaxy S 4 parmak uçlarının hareketlerini ekrana değmese dahi algılıyor. Cihazın en önemli özelliği, yüksek internet ulaşım hızı. Önceki modelde 4G destekli LTE teknolojisi kullanan Samsung, bu modeli için 6 kat daha güçlü LTE vericisi geliştirdi.

Apple'ın Iphone 5'i piyasaya sürmesinden sonra sonra Güney Koreli elektronik devi Samsung da son modeli Galaxy S 4'ü dün gece New York'da büyük bir tanıtım gecesi düzenleyerek gösterdi. Önceki modele göre daha ince olan Galaxy S 4'ün kalınlığı 7,9 milimetre (mm), uzunluğu 136,6 mm ve genişliği 69,8 mm. 3 gram daha hafifleştirilen yeni telefon sadece 130 gram ağırlığında.

Galaxy S 4'ün en çok; yüze, göze, ses ve hareketlere duyarlılığının geliştirilmiş olması dikkat çekiyor. Çok yönlü algılama özelliği olan cihaz, kullanıcının birçok hareketini algılayabiliyor. Telefon, yüz hareketlerine de duyarlı. Film izlerken yüzün başka tarafa çevrilmesi ile görüntü otomatik duruyor. Öte yandan megapikseli geliştirilmiş kamerası ile her türlü yazı ve barkotu algılayabiliyor.

Galaxy S 4'ün en farklı özelliği ise sağlıklı bir yaşam için gerekli uygulamaları barındırması. Vücüdun sağlık durumunu algılayabilen telefon, kullanıcısına sağlıklı bir yaşam için gerekli direktifleri verebilmekte.
CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x