Davutoğlu ile Eker, 27 şehit sahabenin yattığı camide sabah namazı kıldı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 154 kez okundu

DİYARBAKIR (CİHAN)- Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Diyarbakır programının ikinci gününde peygamberimiz Hz. Muhammed

Davutoğlu ile Eker, 27 şehit sahabenin yattığı camide sabah namazı kıldı
DİYARBAKIR (CİHAN)- Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Diyarbakır programının ikinci gününde peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)'in şehit arkadaşlarını ziyaret etti. Diyarbakırlı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'le birlikte 27 şehit sahabenin yan yana yattığı Hz. Süleyman Camisi'ne gelen Davutoğlu, burada cemaatle sabah namazını kıldıktan sonra sahabe kabirlerinde dua etti. Cami cemaati ise bakanlara, şehit sahabe kabirlerinin çevresindeki ahırların hala kaldırılmadığını belirterek çevre düzenlemesi için yardım istedi.

Diyarbakır'da dün Güneydoğu'daki sivil toplum kuruluşlarıyla görüşen ve başlatılan barış sürecine destek isteyen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, ikinci günkü programına sabah namazıyla başladı. Diyarbakır'ın Sur ilçesi Suriçi bölgesinde bulunan ve Diyarbakır'ın fethi sırasında surları aşarken şehit olan 27 sahabe kabrinin bulunduğu camiyi ziyaret etti. Bakan Davutoğlu ile Eker'in bölgede gelmesi nedeniyle geniş güvenlik önlemleri alındı. Bakanlar, namazdan önce ve namazdan sonra şehit sahabe kabirlerinde dua etti. Diyarbakır Müftüsü Nimetullah Erdoğmuş, sabah namazı için camiyi dolduran cemaate verdiği vaazda İslam dinindeki barış ve kardeşliğe dikkat çekti. Erdoğmuş, Hz. Muhammed'in (SAV) Hudeybiye barış antlaşmasınının sonuçlarını, önemini ve İslam dinine sağladığı katkıları anlattı. Namazın ardından camii içinden görünen şehit sahabe kabirleri başında dua eden bakan Davutoğlu ile Eker, daha sonra vatandaşlarla sohbet etti.

CAMİ CEMAATİ YARDIM İSTEDİ: ŞEHİT SAHABELERE SAHİP ÇIKIN

Avludaki vatandaşlar Bakan Davutoğlu'dan 6 yıldır devam etmesine rağmen bir türlü bitirilemeyen kentsel dönüşüm ve çevre düzenlemesi konusunda yardım istedi. Şehit sahabe kabirlerinin çevresinde bulunan ahırlardaki kokudan şikayetçi olan cami cemaati, sorunun çözümü için bakanlarla konuştu. Cami cemaatinden Ahmet Dabanoğlu, Bakan Davutoğlu'na,
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x