Eski milli futbolcu Saffet Sancaklı: Spor bakanı olmak istiyorum

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 194 kez okundu

BURDUR (CİHAN)- Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’ne (MAKÜ) öğrencilerle söyleşi için gelen eski

Eski milli futbolcu Saffet Sancaklı: Spor bakanı olmak istiyorum
BURDUR (CİHAN)- Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’ne (MAKÜ) öğrencilerle söyleşi için gelen eski milli futbolcu Saffet Sancaklı, Türkiye’de sporun kötü durumda olduğunu ve spor bakanı olmak istediğini söyledi. Veterinerlik Fakültesi Konferans Salonu'nda MAKÜ Öğrenci Birliğinin davetlisi olarak gelen Saffet Sancaklı, öğrencilerin sorularını yanıtladı. Türkiye’de sportif kaos olduğunu iddia eden Saffet Sancaklı, “Bu olimpiyatlarda aldığımız sonuçlar hepsi görünüyor. Bunlar tıkanmış bir sistemin, kokuşmuş bir sistemin eseridir. Bende bu işin uzmanı olarak bu işe talibim dedim. Ülke sporunu yönetmek istiyorum hedefim o.” dedi.

SANCAKLI’DAN HAKAN ŞÜKÜR’E DESTEK

    Hakan Şükür’le ilgili medyada çıkan haberleri de yanıtlayan Sancaklı, beraber yurt dışında İstiklal Marşını okuttuklarını ve Türk Bayrağı'nı göndere çektirdiklerini söyledi. A Milli Takım'ın en çok golünü Hakan Şükür’ün attığını vurgulayan Sancaklı, “Hakan’da siyasete girdi böyle bir konuşma yaptı. Ben Hakan’ı seyretmedim o konuşmayı yaparken. Seyretsem ben Hakan’ın hareketlerinden, mimiklerinden ne demek istediğini anlarım. Hakan bir şeyler anlatmış, anlatmış, anlatmış, sonundaki kullandığı kelime ‘Ben Türk değilim’ kelimesi herkes oraya bakıyor.” şeklinde konuştu. Hakan Şükür’le ilgili haberlerden sonra bütün kanalların kendisini aradığı belirten Sancaklı, kimseye demeç vermediğini aktardı. Ülkede durmadan kaos oluşturulmaya çalışıldığına değinen Saffet Sancaklı, “Kaosunda kralı bu. Hakan bir hata yapmış, Saffet Sancaklı gelsin bir çaksın, ortalık karışsın.” ifadelerine yer verdi.

FUTBOL FEDERASYONU FUTBOLDAN UZAYDAKİ KADAR UZAK İNSANLARDAN KURULU

    Öğrencilerin Türkiye Futbol Federasyonu ve şike olaylarına ilişkin sorularını da yanıtlayan Sancaklı, Federasyon'un futboldan tamamen uzak insanlardan kurulu olduğunu iddia etti. Türkiye’de devletle iş yapan insanların Federasyon'un başına geldiğini anlatan Futbolcu Sancaklı, başkanların iktidarın dışında hareket edemediklerini bildirdi. Parası olanların kulüp ve Federasyon Başkanı olduklarına dikkat çeken Sancaklı, “Adam hayatında top tepmemiş. Futbolla uzaktan, yakından alakası olamamış. Şimdi bu adamların vereceği karardan ne olur. Federasyon ‘Şike vardır’ diyor ceza veriyor. UEFA ise şike olamadığını açıklıyor. Anlayan varsa bana da anlatsın.” dedi.
    Bunun nedenin futbol dışından gelerek kulüpleri yöneten adamların olduğunu bildiren Sancaklı, “Peygamber Efendimiz söylüyor, ‘İşi ehline verin’, işler ehlinin elinde olmadığı zaman işte böyle şeyler çıkar. Bu işin sonu nereye varacak diye bende çok merak ediyorum. Futbol Federasyonunda 250 tane delege var. Ben 10 yaşımdan 33 yaşıma kadar futbol oynadım. Ben seçimlerde Futbol Federasyonu'na delege olamıyorum. Ama bir belediyenin su işleri müdürü delege. Fen işleri müdürü delege. Belediye personeli delege neden, seçimlerde daha rahat edebilmek için.” ifadelerini kullandı.

İMRALI GÖRÜŞMELERİNİ DOĞRU BULMUYORUM

    Kendisinin İmralı görüşmelerini kabul etmediğini söyleyen Saffet Sancaklı, Türkiye’nin çok güçlü bir devlet olduğunu belirtti. Bu konuda çok konuşmak istemediğini aktaran Sancaklı, “Bu işin sonunda da bu işe sebep olanlar sıkıntıya düşecek. Ben öyle düşünüyorum.” dedi. CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x