Pancarda yüksek verimi yakalayan çiftçiler bilgisayarla ödüllendirildi

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 109 kez okundu

KAYSERİ (CİHAN)- Kayseri Şeker Fabrikası, geçen yıla ait pancar kampanyası döneminde, pancarda polar

Pancarda yüksek verimi yakalayan çiftçiler bilgisayarla ödüllendirildi
KAYSERİ (CİHAN)- Kayseri Şeker Fabrikası, geçen yıla ait pancar kampanyası döneminde, pancarda polar oranı en yüksek ve fire oranı en düşük çiftçileri bilgisayarla ödüllendirdi.

        Kayseri Şeker Fabrikası, Yozgat’ın Boğazlıyan bölgesinde başlayan ve ardından Yenifakılı, Yenipazar, Çandır ile Sarıoğlan, Bünyan, Pınarbaşı Pancar Bölge Müdürlüklerinde eğitim semineri gerçekleştirdi. Seminere çok sayıda çifti ve ilçe protokolü de katıldı. Seminerler Develi, Yeşilhisar, Gemerek ve Şarkışla ilçelerinde devam edecek.

        Seminerde çiftçilere, yüksek ziraat mühendisleri Oğuz Kavuncuoğlu ve Mustafa Kutlu tarafından şeker pancarı yetiştiriciliği ve şeker pancarında gübreleme' konularında bilgiler verildi.

        Toplantıların açılışında konuşan Kayseri Şeker Fabrikası ziraattan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Levent Benli, çiftçinin daha verimli ürün elde edebilmesinin yolunun, bilinçli tarım uygulamalarından geçtiğini belirtti. Benli, “Toprağımızı en iyi şekilde koruyarak ve ürünlerimizin gübresinden sulamasına kadar her aşamasında ölçülü davranarak, en yüksek verime ulaşılabilir. Bu amaçla tertiplediğimiz toplantılarımızın, tüm çiftçilerimiz için faydalı olacağına inanıyoruz.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x