Sigorta Acenteleri Derneği'nden kazazedelere:Tazminatı fırsatçılarla paylaşmayın

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 161 kez okundu

MALATYA (CİHAN)- Malatya Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Ayhan Altınok, trafik kazalarında mağdur olan

Sigorta Acenteleri Derneği'nden kazazedelere:Tazminatı fırsatçılarla paylaşmayın
MALATYA (CİHAN)- Malatya Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Ayhan Altınok, trafik kazalarında mağdur olan vatandaşların, sigorta şirketlerinden kesilen küçük paylarla oluşturulan güvence hesabından 250 bin liraya kadar para alabileceğini bilmediğini söyledi. Durumu fırsat bilen bazı insanların yaralamalı veya ölümlü kazaları takip ederek tazminatlara ortak olduklarını anlatan Altınok, dernek olarak kazazedelere hiçbir ücret talep etmeden yardımcı olabildiklerini ifade etti.

Trafik kazalarında meydana gelen yaralanma, sakat kalma ve ölüm gibi hallerde mağdur vatandaşların zararları güvence hesabından hiçbir aracıya gerek duyulmadan tazmin edilebiliyor. Mağdurlara 250 bin liraya kadar ödeme yapabilen güvence hesabından vatandaşların birçoğu haberdar değil. Bunu fırsat bilerek ölümlü veya yaralamalı kazaları takip eden fırsatçılar, kazazedelerden vekalet alarak tazminata ortak oluyor. Geçtiğimiz yıl 3 bin 700’ü ölümlü, 268 bini yaralamalı 1.2 milyon kazanıngerçekleştiği Türkiye'de 'hasar danışmanlık şirketi' adıyla çalışan kişiler için ciddi bir haksız kazanç elde ettikleri ifade ediliyor.

Malatya Sigorta Acenteleri Dernek Başkanı Ayhan Altınok, her yıl trafik kazalarında binlerce insanın hayatını kaybettiğini, binlercesinin de yaralanıp sakat kaldığını ancak trafik kazalarında mağdur olan vatandaşların, sigorta şirketlerinden kesilen küçük paylarla oluşturulan güvence hesabından tazminat hakkı olabileceğini bilmediğini söyledi. Durumu fırsat bilen bazı insanların yaralamalı veya ölümlü kazaları takip ederek tazminatlara ortak olduklarını anlatan Altınok, dernek olarak kazazede yakınlarına hiçbir ücret talep etmeden yardımcı olabildiklerini ifade etti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x