YGS denemede başarılı olanlar ödüllendirildi

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 101 kez okundu

BURSA (CİHAN)- Bursa'nın İnegöl Belediyesi sponsorluğunda yapılan YGS deneme sınavında okul birincisi olan

YGS denemede başarılı olanlar ödüllendirildi
BURSA (CİHAN)- Bursa'nın İnegöl Belediyesi sponsorluğunda yapılan YGS deneme sınavında okul birincisi olan 18 öğrenci ödüllendirildi. Sınavda ilk 5’e giren öğrenciler ile kendi okullarında birinci olan öğrencileri Belediye Meclis Salonunda ağırlayarak ödüllendiren Belediye Başkanı Alinur Aktaş, öğrencilere öğüt vermeyi de ihmal etmedi.

İnegöl Belediyesi olarak 24 Mart 2013 tarihinde yapılacak olan sınavla alakalı hazırlık olması açısından İnegöl’deki tüm lise son sınıf öğrencilerine bir deneme sınavı yaptıklarını anımsattı.
Sınavda dağıtılan ödüllerle amaçlarının öğrencileri teşvik etmek olduğunu söyleyen Aktaş, “Bunlar küçük ödüller gibi gözükebilir, ama daha yolun çok başındasınız. Bu yıl atacağınız adımlarla geleceğinizi belirleyeceksiniz. Sizler inanarak, kendinize güvenerek, samimiyet ve gayretle çalışırsanız muvaffak olmamanız için hiçbir gerekçe yok.” dedi.

İnegöl gibi bir şehirde, Bursa gibi bir ilde, Marmara bölgesinde yaşamanın bir öğrenci için avantaj olduğunu söyleyen Başkan Aktaş, “İnegöl’ün sokaklarının daha düzenli olması için, güvenliğin daha üst düzeyde olması için, asayişin, temizliğin, huzurun daha üst seviyede olması için sizlerin okuması gerekiyor. Bütün eğitimciler ve idarecilerin de bu noktadaki hedefi budur. Biz sizlerin başarısını duymak, başarılarınızla övünmek istiyoruz.” diye konuştu.

Milli Eğitim Şube Müdürü Cavit Yakşi’nin de katıldığı ödül töreninde Başkan Aktaş, sınavda 485 puanla ilçe birincisi olan Onur Kahraman’a laptop hediye ederken, ilk 2, 3, 4 ve 5. olan öğrencileri de yarım altın ile ödüllendirdi. Okul birincisi olan 13 öğrenciye de gram altın hediye edildi.

CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x