Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Muğla'da yapıldı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 103 kez okundu

MUĞLA (CİHAN)- Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu toplantısı, Muğla Ziraat Odası’nın evsahipliğinde yapıldı.

Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Muğla'da yapıldı
MUĞLA (CİHAN)- Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu toplantısı, Muğla Ziraat Odası’nın evsahipliğinde yapıldı.
Muğla Öğretmenevi'ndeki toplantıya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Nazif Ekici, Ziraat Odaları Birliği Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Ziraat Odası Başkanı Nuri Şeyda Sorman ile ilçe ziraat odaları başkanları katıldı.

Muğla Ziraat Odaları Koordinasyon Kurulu Başkanı ve Muğla Ziraat Odası Başkanı Mehmet Baştuğ, açılış konuşmasında il merkezi ve ilçelerdeki odaların üç ayda bir olan toplantısının bu dönem Muğla’da yapıldığı belirterek, “Odamız üyesi çiftçilerimizin ve odalarımızın sorunlarına çözüm yolları arıyoruz. Toplantıda alınan kararlar ve belirlenen sorunlar, genel merkezimize rapor halinde iletilecek.” dedi. Genel Başkan Yardımcısı Sorman ise illerdeki koordinasyon kurullarına katılarak, ortaya çıkan problemlerin çözümü konusunda rapor hazırladıklarını ifade etti: “Türkiye bir tarım ülkesi fakat tarımsal politikalar konusunda uygulamalarda gördüğümüz aksaklıklar var. Maalesef bir üretim planı yok. Her yıl 45-50 milyar dolar israf oluyor. Tarımsal politikaların uygulanması için bu toplantılarda ele aldığımız konuları rapor haline getirip genel merkez olarak hükümete sunacağız.”

Hükümet tarafından yer altı su kaynaklarının belirlenmesine yönelik akıllı sayaç uygulaması çalışmalarını da değerlendiren Nuri Şeyda Sorman, “Hükümet tarafından. yer altı su kaynaklarının kullanımı esnasında akıllı sayaç uygulaması getirilmişti. Türkiye Ziraat Odaları Birliği’nin Şanlıurfa’da yaptığı toplantıya katılan Ssayın Başbakan, bu sürenin üç yıl ertelenmesini istedi. Biz Ziraat Odaları Birliği olarak böyle bir uygulamanın Türk tarımına ve çiftçisine vereceği zararları gözönüne alarak tamamen vazgeçilmesini istiyoruz. Aksi halde Türk tarımı için felaket olur.” şeklinde konuştu. CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x