Viranşehir Belediyesi, 7 park daha açıyor

03 Eylül 2013 Salı 14:14
Bu haber 152 kez okundu

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde, Belediye 4 mahallede 7 park yaptı. Parklarda yeşillendirme çalışmaları yapılırken, bugün de Belediye Meclis üyeleri parklara süs bitkileri dikti. Viranşehir Belediyesi altyapı çalışmalarının yanı...

Viranşehir Belediyesi, 7 park daha açıyor
Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde, Belediye 4 mahallede 7 park yaptı. Parklarda yeşillendirme çalışmaları yapılırken, bugün de Belediye Meclis üyeleri parklara süs bitkileri dikti.

Viranşehir Belediyesi altyapı çalışmalarının yanı sıra üst yapı çalışmalarına da ara vermeden devam ediyor. 4 mahallede 7 park yapan Belediye, yeşillendirme çalışmalarına da başladı. Şırnak Mahallesi'nde Oğlakçı yolu aşağında 5 bin 670 metrekare büyüklüğünde iki park yapılarak, parka süs bitkileri, fidan ve çalılar ekildi. Yine Emiroğlu Mahallesinde 5 nolu sağlık ocağı bitişiğinde 9 bin 850 metrekare büyüklüğünde iki park yapıldı. Buradaki çalışmalarına devam eden Park Bahçe Müdürlüğü, Yeni Mahallede 7 bin metrekare büyüklüğünde iki park daha da çalışmalarına kattı. Yenişehir Mahallesinde de park çalışmaları yürüten Park-Bahçe Müdürlüğü 6 bin metrekare büyüklüğünde bir park yaptı. Parklara yürüyüş parkurları, çocuk oyun grupları ve kamelyalar yapıldı. Yine belediye hizmet binası yanında bulunan parka da çocuk oyun grubu yapılarak halkın hizmetine sunuldu.

PARKLARDA YEŞİLLENDİRME ÇALIŞMALARI YAPILDI

Yapılan parklarda çalışmalar son aşamaya gelirken, Belediye Meclisi üyeleri parklarda yeşillendirme çalışmaları yaptı. Viranşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Burun, BDP İlçe Eşbaşkanı Halis Aktaş ve Servet Kılıç ile Belediye meclis üyeleri Eylül ayı meclis toplantısının bitmesi ile parklara giderek, park bahçe ekipleri ile yeşillendirme çalışmalarına katıldı.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x