Evin duvarı üstüne yıkıldı, camdan kaçıp kurtuldu

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 136 kez okundu

BURSA (CİHAN)- Bursa’da yalnız yaşayan Davut Erber’in (62) geçtiğimiz senelerde lodos ve yağmurlu

Evin duvarı üstüne yıkıldı, camdan kaçıp kurtuldu
BURSA (CİHAN)- Bursa’da yalnız yaşayan Davut Erber’in (62) geçtiğimiz senelerde lodos ve yağmurlu havalarda zarar gören evinin bu kez duvarı çöktü. Çökme sırasında odada oturan Erber, panikle camdan çıkarak kurtuldu. Olay yerine gelen zabıta ve polis ekipleri eski evin çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı.

Osmangazi ilçesi Bahar Mahallesi Toprak Sokak’taki eski evde yalnız yaşayan Davut Erber, öğle saatlerinde odada oturduğu sırada büyük bir gürültü duyuldu. Duvarın çöktüğünü gören Erber, panikle camdan dışarıya çıktı. Komşularının ihbarıyla olay yerine gelen Bursa Emniyet Müdürlüğü ve Osmangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, evin çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı.

Can kaybının olmadığı olayda, evde büyük çapta hasar meydana geldi. Evinin çatı bölümünün 18 Aralık 2011’de lodos sebebiyle çöktüğünü belirten Erber, geçen sene de evinin duvarının yağmur sebebiyle çöktüğünü söyledi. Öğle saatlerinde odada oturduğu sırada bu kez üst kat ve bahçedeki duvarın çöktüğünü gören Erber, “Oturuyordum, duvarlar yıkıldığı zaman panikle camdan dışarıya çıktım. 50 senedir burada yaşıyorum, üst kat boştu. Yerel yönetimlere örnek olsun. Suriye’den gelenlere sahip çıkıyorlar, bana evimi tamir etmem için bin lirayı çok gördüler. Geçen sene evim afetten uçtu. Belediyeye başvurdum, ‘Amca geliriz’ dediler. Ne arayan var, ne soran. Belediye bana diyor ki ‘evi boşalt’. Nereye gideyim, kalacak yer göstersinler ki evi boşaltayım. Zaten komşuların yardımıyla geçiniyorum.” diye konuştu. CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x