DHKP-C'nin hücre evinden çuvallar dolusu doküman çıktı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 119 kez okundu

İSTANBUL (CİHAN)- Okmeydanı'nda operasyon düzenlenen DHKP-C'nin hücre evindeki arama ve nicelemeler devam ediyor.

DHKP-C'nin hücre evinden çuvallar dolusu doküman çıktı
İSTANBUL (CİHAN)- Okmeydanı'nda operasyon düzenlenen DHKP-C'nin hücre evindeki arama ve nicelemeler devam ediyor. Polis, binadan çuvallar dolusu belge ve doküman çıkardı. Grup Yorum üyelerinin de aralarında bulunduğu bir grup ise operasyonu protesto etti.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyon düzenlediği DHKP-C terör örgütüne ait hücre evindeki arama ve incelemeler sürüyor. Polis ekiplerinin 11 çelik kapıyı kırarak içeri girdiği binadaki çuvallar dolusu belge ve dokumana el konuldu. Kamyonetlere konulan çuvallar dolusu belge emniyete götürüldü.

Binada kaçak olarak kullanılan elektrik, su ve doğalgaz da yetkililer tarafından kesildi. Çevik Kuvvet ekipleri de çevrede geniş güvenlik önlemi almış durumdu.

Öte yandan, aralarında Grup Yorum üyelerinin de bulunduğu bir grup, İdil Kültür Merkezi önünde toplanarak basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasını okuyan Grup Yorum üyesi Cihan Keşkek, polisin yaptığı operasyonları protesto ettiklerini dile getirdi. Türküler söyleyip halay çeken grup, baskın yapılan yere gitmek isteyince ise polis müdahalesi geldi. Polis grubu biber gazı sıkarak dağıttı.
CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x