Yıl-Mek kurs kayıtları başlıyor

29 Ağustos 2013 Perşembe 12:13
Bu haber 142 kez okundu

Bursa merkez Yıldırım Belediyesi ve Yıldırım Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Yıl-Mek kursları yeni dönem kayıtları başladı. Kursiyerler ile okul öncesi 5-6 yaş grubu kayıtları, 1 – 30 Eylül tarihleri arasında Barış...

Yıl-Mek kurs kayıtları başlıyor
Bursa merkez Yıldırım Belediyesi ve Yıldırım Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Yıl-Mek kursları yeni dönem kayıtları başladı.

Kursiyerler ile okul öncesi 5-6 yaş grubu kayıtları, 1 – 30 Eylül tarihleri arasında Barış Manço Kültür Merkezi ve kurs merkezi ile okul öncesi eğitim merkezi bulunan mahalle muhtarlıklarından yapılabilecek. 47 branşta ücretsiz olarak eğitim veren kurslar, Erikli, Şirinevler, Yavuzselim, Arabayatağı, Millet, Zümrütevler, Karapınar, Demetevler, Ertuğrulgazi, 75. Yıl, Siteler, Vatan, Mollaarap Mahalle Konakları, Güllük Hanımlar Lokali, Yiğitler, Selçukbey, Bağlaraltı, Siteler, Fidyekızık, Hamamlıkızık, Cumalıkızık, Anadolu, Kimsesizler Konağı, Molla Yegan Kültür Merkezi, Hançerli Hamam ve Barış Manço Kültür Merkezleri’nde hizmet verecek.

Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, YIL-MEK sisteminin diğer belediyelerden ve Milli Eğitim Bakanlığı’ndan örnek alındığını söyledi. Keskin, "Güzel sanatların tüm dallarının yanı sıra meslek gelişimine yönelik branşlarda büyük başarılar elde ettik. Rol-model alınan YIL-MEK projemiz her geçen yıl katlanarak büyüyor. Meslek edinmek isteyen vatandaşlarımıza kapılarımız açık." diye konuştu.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x