Kızını eski eşinin kaçırdığını iddia eden baba, yardım bekliyor

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 125 kez okundu

GAZİANTEP (CİHAN)- Gaziantep’te Güner Sakar isimli vatandaş, 2004 yılında boşandığı eşinin, 13 yaşındaki

Kızını eski eşinin kaçırdığını iddia eden baba, yardım bekliyor
GAZİANTEP (CİHAN)- Gaziantep’te Güner Sakar isimli vatandaş, 2004 yılında boşandığı eşinin, 13 yaşındaki kızlarını kaçırdığını iddia etti. Kızının ilk olarak velayetinin kendisinde olduğunu ancak, çocuğa kasıtlı olarak ailesi tarafından verdirilen yanlış beyanlarla annesine teslim edilmesinin sağlandığını kaydeden baba, çocuğunun okula gönderilmediğini belirterek, yetkililerden yardım istedi.

Güner Sakar, 2004 yılında boşandığı Emine B.'nin 13 yaşındaki kızını kaçırdığını iddia etti. Boşandıklarında 4 yaşında olan çocukları Y.S.S’nin velayeti baba Sakar’a verildi. Çocuğun okula başlamasıyla birlikte, iddialara göre Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde bulunan annesi, sık sık okula gelerek kızının kendisiyle kalmasını sağlamaya çalıştı. Baba Sakar da bunun üzerine yaklaşık 5-6 defa hem okulu, hem de adreslerini değiştirdi. Son olarak da şuan evli olduğu eşinin Oğuzeli ilçesi Acar köyünde yaşayan ailesinin yanında eğitime devam etmesini sağladı.

İddialara göre, anne Emine B. kızını burada da buldu ve kendisiyle kalması yönünde ikna etmeye çalıştı. Bir okul çıkışında da kızı kimseye haber vermeden yanına aldı. Baba Sakar da kızının kaybolduğunu emniyet güçlerine bildirdi. Daha sonra Y.S.S’nin verdiği ifadeler de dikkate alınarak, kız çocuğunun annesinin yanında kalmasına savcılık karar verdi. Karara itiraz eden baba Sakar, kızının kaçırıldığını öne sürdü. Kızının şuanda annesi Emine B. ile Gaziantep’te bulunduğunu, ancak annesinin nikâhsız olarak başka bir kişiyle yaşadığından dolayı endişelerinin olduğunu dile getiren Sakar, kızının okula da gönderilmediğini söyledi.

Yaşanan süreci anlatan Sakar,
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x