Parklara çocuklar için spor aletleri konulacak

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 167 kez okundu

KAYSERİ (CİHAN)- Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ilçe sırları içerisindeki parklar ile

Parklara çocuklar için spor aletleri konulacak
KAYSERİ (CİHAN)- Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ilçe sırları içerisindeki parklar ile bu yıl içerisinde yapılacak parklarda kullanılmak üzere çocuk oyun grupları, figürlü oyuncaklar, oturma bankları, çöp sepetleri ile spor aletleri satın alınacağını bildirdi.

        Memduh Büyükkılıç, yaptığı açıklamada, Melikgazi ilçesinde, 81 mahalle bulunduğunu ve çok geniş bir arazi üzerinde mesken alanların yer aldığını, barındırdığı nüfus ile de Kayseri ilinin yarısına hizmet verdiğini hatırlattı. Büyükkılıç, özellikle şehir merkezine uzak olan toplu konut alanları ile bölge yerleşim alanları için oyuncak, bank ve spor aletleri satın alınacağını belirtti.

        Büyükkılıç, şehrin merkezine uzak olan yerleşim bölgeleri ile toplu konut alanlarına özelikle çocuklar için çok amaçlı ve büyük ölçekli çocuk oyun alanları oluşturulacağını ve bu çocuk oyun grupları ile buraların adeta 'oyuncakistan' parkları olacağını ifade etti.

        Belediye, ilçe sınırları içerisinde bulunan park, bahçe ve yeşil alanlara yerleştirilmek üzere ihale ile 120 adet oyun grubu, 8 adet figürlü oyuncak, 100 fiberglas malzemeli salıncak, bin 85 adet bank, 900 çöp sepeti ve 85 adet spor aletleri satın alacak.
CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x