DHKP-C operasyonunu protesto eden gruba polis müdahale etti

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 143 kez okundu

İSTANBUL (CİHAN)- Okmeydanı’nda DHKP-C operasyonunu protesto eden gruba polis müdahale etti. Göstericiler polise

DHKP-C operasyonunu protesto eden gruba polis müdahale etti
İSTANBUL (CİHAN)- Okmeydanı’nda DHKP-C operasyonunu protesto eden gruba polis müdahale etti. Göstericiler polise taş ve şişe fırlattı. Polis de grubu biber gazıyla dağıttı. Arada kalan çocukların yardımına ise çevik kuvvet polisleri koştu.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin sabahın erken saatlerinde operasyon yaptığı Okmeydanı Gençlik Federasyonu’ndaki arama ve incelemeler devam ediyor. Operasyonu protesto etmek isteyen ve aralarında Grup Yorum üyelerinin de bulunduğu bir grup, İdil Kültür Merkezi önünde protesto gösterisi yaptı. Basın açıklamasının ardından baskın yapılan yere gitmek isteyen grubun önünü polis ekipleri kesti. Polis barikatına yüklenen göstericiler, polis kalkanlarının tekmelemeye başladı. Çevik kuvvet ekipleri de gruba biber gazı ve göz yaşartıcı gaz ile müdahale etti.

Ara sokaklara kaçan göstericiler polise taş ve şişe ile saldırdı. Polis de gruba yeniden gazla müdahale etti. Bazı çocuklar ise polisle göstericiler arasında kaldı. Gazdan etkilenen ve korkuyla kaçan çocukların yardımına çevik kuvvet polisleri koştu. Çocukları kucağına alan polisler onları güvenli yere götürdü. idil Kültür Merkezi'ne giren bazı eylemciler ise slogan attı.


CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x