Güler: Serbest bırakılmaları ne kadar insani ise kaçırılmaları da insanlık dışı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 203 kez okundu

ANKARA (CİHAN)- İçişleri Bakanı Muammer Güler, kamu görevlilerinin terör örgütü PKK tarafından serbest

Güler: Serbest bırakılmaları ne kadar insani ise kaçırılmaları da insanlık dışı
ANKARA (CİHAN)- İçişleri Bakanı Muammer Güler, kamu görevlilerinin terör örgütü PKK tarafından serbest bırakılması ile ilgili olarak, “Teslim edilmelerinin, ailelerine kavuşmaları çabaları ne kadar insani ise kaçırılmaları da bir o kadar insanlık dışı hak ihlali, özgürlük kısıtlaması ve terör eylemidir. Bundan sonra da bu çözüme katkıda bulunanların, siyasi parti olsun, vakıf olsun, sivil toplum örgütü olsun terörist eylemlere, silahlı mücadeleye karşı tavırlarını sürdürmeliler.” dedi.

İçişleri Bakanı Güler, Ankara’da bir programa katılmadan önce otel girişinde basın mensuplarının sorularını cevapladı. Güler, bugün İstanbul’da yapılan DHKP-C operasyonu ile ilgili olarak, operasyonun daha başlangıç olduğu için detaylı bilgiyi ilerleyen saatlerde vereceğini söyledi.

“SERBEST BIRAKILAN KAMU GÖREVLİLERİNE BİRAZ DİNLENME İMKANI VERELİM”

Terör örgütü PKK tarafından serbest bırakılan kamu görevlilerinin ne zaman iş başı yapacakları yönündeki soruya Güler, “Tabiki yaşadıkları sıkıntıların etkilerini atmalarını bekliyoruz. Biraz da onlara dinlenme imkanı verelim. Anladığım kadarıyla Silahlı Kuvvetler'de onlara belli bir süre izin vermiş olmalıdır ki giriş sırasında bu işlemler tamamlandı. Elbette kolay değil. Uzun bir süre kötü koşullarda ailelerinden ayrı kalmışlar.” diye ifade etti.

“SİLAHLARIN BIRAKILMASINA YÖNELİK ÇABALAR SÜRMELİDİR”

Güler, sözlerini şöyle sürdürdü:
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x