TKDK 9. çağrı dönemi 22 Mart'a kadar uzatıldı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 168 kez okundu

MANİSA (CİHAN)- Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK)'nun 9. çağrı dönemi, 22

TKDK 9. çağrı dönemi 22 Mart'a kadar uzatıldı
MANİSA (CİHAN)- Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK)'nun 9. çağrı dönemi, 22 Mart 2013 Cuma gününe kadar uzatıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da TKDK’ye proje sunacak faydalanıcılar için ruhsatlandırma kolaylığı sağladı. Bu arada kurum, projelerde idari binalar, geçiş yolları ve prefabrikleri de uygun harcama kalemleri listesine aldı. Gübre çukuru yapmadaki 2 bin 500 metreküp şartı ise 201 metreküpe düşürüldü.

Konu hakkında bir basın toplantısı düzenleyen TKDK Manisa İl Koordinatörü Ahmet Işık, bu çağrı döneminde bir öncekine göre Türkiye genelinde proje sayısında büyük bir artış beklediklerini söyledi. Işık, “Şu an için yaklaşık bin 500 çağrı görünüyor ancak bunların siteye giriş ve koordinatörlüklere teslim edilme aşaması biraz yoğun ve uzun sürüyor. Rahatlatmak için kurum başkanlığımız, çağrı dönemini 22 Mart'a kadar uzattı.” dedi.

Faydalanıcıların projelerinin ruhsatlandırılmasında çok büyük kolaylık sağlandığını vurgulayan İl Koordinatörü Işık, “TKDK’ye proje başvurusu yaparken girişimcilerin, ruhsatlandırma konusunda hem 20-30 bin lira masrafı hem de üç ay gibi çok uzun bir zaman kaybı vardı. Bu sıkıntının çözümü için valimiz ve ilgili kurum müdürleriyle toplantı yaptık. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile gerekli yazışmaların yapılması kararlaştırıldı. Bu yazışmalar sonucunda Bakanlık, proje sunacak faydalanıcılara imar mevzi planı gerekmeksizin ruhsat alabilmenin yolunu açtı.” şeklinde konuştu. CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x