Boğazlıyan Halk Eğitim Merkezi'nde kurs kayıtları başladı

21 Ağustos 2013 Çarşamba 18:02
Bu haber 163 kez okundu

Yozgat'ın Boğazlıyan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün, 2013-2014 eğitim ve öğretim yılında açılacak olan çeşitli branşlardaki kurs kayıtları bugün başladı. Boğazlıyan Halk Eğitim Merkezi Müdür Vekili Salim Ceylan, yaptığı...

Boğazlıyan Halk Eğitim Merkezi'nde kurs kayıtları başladı
Yozgat'ın Boğazlıyan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün, 2013-2014 eğitim ve öğretim yılında açılacak olan çeşitli branşlardaki kurs kayıtları bugün başladı.
Boğazlıyan Halk Eğitim Merkezi Müdür Vekili Salim Ceylan, yaptığı açıklamada 2013-2014 eğitim ve öğretim yılında giyim, el sanatları, trikotaj, kuaförlük, pastacılık, bilgisayar, sıhhi tesisatçılık, kalorifer ateşçiliği, fitness-baddy, bağlama, keman, arıcılık, İngilizce, okuma-yazma, YGS hazırlık ve açık öğretim lisesi kurslarının açılmasının planlandığını bildirdi.
Açılacak olan kurslar için kurs-kursiyer ve usta öğretici başvurularının başladığını ve 12 Ekim 2013 tarihinde sona ereceğini belirten Ceylan, başvuruda bulunacakların şahsen Boğazlıyan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne müracaat etmeleri gerektiğini kaydetti. Ceylan, "Kurs için, başvuru formunun Halk Eğitim Merkezi’nden temin edileceğini ve kimlik fotokopisi ile müracaat edilecek." dedi.
Açık Öğretim Ortaokulu 2013-2014 yılı 1. dönem yeni kayıt işlemlerinin başladığını da ifade eden Ceylan, "Yeni kayıt ve kayıt yenileme yapmak isteyen, ilkokul mezunları ve 4. sınıfı bitirmiş, orta okuldan ara sınıfından ayrılmış öğrenciler 27 Eylül 2013 tarihine kadar belgeleriyle birlikte Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne başvurmaları gerekmektedir. Açık Öğretim Lisesi kayıtları 2013-2014 yılı 1. dönem yeni kayıt işlemleri ise 26 Ağustos 2013 tarihinde başlayacak ve 27 Eylül 2013 tarihinde sona erecek. Yeni kayıt yaptırmak isteyenler ile ilköğretim, ortaokul mezunları ve liselerin ara sınıfından ayrılmış olanların belgeleri ile müracaat etmeleri gerekir." diye konuştu.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x