Hatay Valisi Lekesiz, Yayladağı'nda fidan dağıtım törenine katıldı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 101 kez okundu

HATAY (CİHAN)- Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, çiftçilerin ömrünün deneme yanılma yoluyla geçtigini,

Hatay Valisi Lekesiz, Yayladağı'nda fidan dağıtım törenine katıldı
HATAY (CİHAN)- Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, çiftçilerin ömrünün deneme yanılma yoluyla geçtigini, bu konuda gerekli çalışmaların yapıldıgını belirtti.

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Yayladağı'nda Hatay Tarım ve Kırsal Kalkınma Planı çerçevesinde yapılan fidan dağıtım törenine katıldı. Hatay İli Tarım ve Kırsal Kalkınma Planı'nın önemine dikkat çeken Lekesiz, bu plan doğrultusunda geçen yıl 21 bin fidan dağıtımı yapıldığını, bu yıl Yayladağı'nda 70 çiftçiye 60 bin fidanın dağıtımının yapılacağını ifade etti. Lekesiz, bu sayede 95 yeni meyve bahçesinin oluşacağını ifade etti.

Plan doğrultusunda dağıtılan fidanların dünya pazarında talep edilen meyve çeşitleri olduğunu vurgulayan Lekesiz, çiftçilerin plana güvenmeleri gerektiğini ve en kısa sürede bir üretici birliğinin kurulmasını istedi. Diğer protokol konuşmalarının ardından çiftçiler, fidanları Vali Lekesiz ve protokol üyelerinin ellerinden aldı.

Törene; Yayladağı Kaymakamı Tolga Polat, İl Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürü Aydın Tüfekçi, Belediye Başkanı Mustafa Kemal Dağıstanlı, kurum müdürleri ve çiftçiler katıldı.

CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x