Çavuşoğlu: 2B rayiç bedellerini yüzde 50'ye indirdik, bir görüşmemiz daha var

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 137 kez okundu

ANTALYA (CİHAN)- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, 2B rayiç

Çavuşoğlu: 2B rayiç bedellerini yüzde 50'ye indirdik, bir görüşmemiz daha var
ANTALYA (CİHAN)- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, 2B rayiç bedellerini yüzde 50'ye indirip taksit imkanı sunulduğunu belirterek, Maliye Bakanlığı ile son bir çalışma daha yapacaklarını söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, genel başkan yardımcısı olduktan sonra ilk defa Alanya ilçe teşkilatını ziyaret etti. Partililere yönelik konuşan Çavuşoğlu, vatandaşların 2B rayiç bedellerini Başbakan ile milletvekillerinin belirlemesi gibi isteklerin olduğunu belirterek, ne Başbakan ne de milletvekilinin devlet arazisinin fiyatını belirlemesi gibi bir tespitinin mümkün olmadığı gibi yasalara aykırı ve suç olduğunu dile getirdi.

İktidara geldiklerinde 2B yasasının çözülmesi konusunun önlerine geldiğini hatırlatan Çavuşoğlu, 2005 yılında çıkartılan yasa ile vatandaşlara o zamanın şartlarına göre arazi tapularını vermek istediklerini kaydetti. Ancak CHP'nin konuyu Anayasa Mahkemesi'ne götürünce iptal olduğunu ifade eden Çavuşoğlu, Anayasa Mahkemesi'nin kararına uymak zorunda olduklarını belirtti. Daha sonra tekrar kadastro ve planlama çalışmaları yaptıklarını ifade eden Çavuşoğlu, 31 Aralık 1981'den önce orman vasfını yitirmiş alanların tespitinin belirlenmesi için tekrar yasayı çıkardıklarını söyledi. Bu süreç içerisinde rayiç bedellerin belirlenmesinden sonra vatandaşlardan ciddi şekilde tepkiler geldiğini dile getiren Çavuşoğlu, vatandaşların demokratik haklarını kullanarak bazı gösterilerde bulunduğunu belirtti. Buna saygı duyduklarını ifade eden Çavuşoğlu,
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x