Türkiye ile İran arasında 72. Alt Güvenlik Toplantısı yapıldı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 151 kez okundu

AĞRI (CİHAN)- Türkiye ile İran arasındaki 72. Alt Güvenlik Komite Toplantısı Ağrı Valiliği'nde

Türkiye ile İran arasında 72. Alt Güvenlik Toplantısı yapıldı
AĞRI (CİHAN)- Türkiye ile İran arasındaki 72. Alt Güvenlik Komite Toplantısı Ağrı Valiliği'nde gerçekleşti.

Ağrı Valisi Dr. Mehmet Tekinarslan başkanlığındaki Türkiye heyeti ile Maku Fermandarı Hamid Ahmedyan başkanlığındaki İran Heyeti 72. Alt Güvenlik Toplantısı için Ağrı’da bir araya geldi. İki ülkenin müşterek sınırlarındaki güvenlik konuları ile gümrük sorunları görüşüldüğü toplantıya Iğdır Valisi Ahmet Pek, Sınır Mülkiİdare Amiri Vali Yardımısı Mustafa Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Albay HakkıÇetin, Iğdır İl Jandarma Komutanı Albay Erdem Yılmaz, Ağrı İl Emniyet Müdürü Bayram Coşkun, Iğdır İl Emniyet Müdürü İbrahim Karadağ, Doğu Anadolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü ile İranlı mevkidaşları katıldı.

Dostluk mesajlarının verildiği toplantıda taraflar müşterek sınırlarında terörle mücadelede iki taraf sınır güvenlik görevlilerinin gayretleri takdir edilirken, terör olaylarının son bulması için karşılıklı bilgi alışverişinin devamı vurgulandı. Toplantıda ayrıca her türlü kaçakçılıkla mücadelenin yoğunlaştırılarak kararlılıkla devam edeceği kaydedildi.

Toplantı yaklaşan Nevruz Bayramı nedeni ile yolcuların gümrüklerde yığılmalarının önlenmesi için Bazergan-Gürbulak Gümrük kapılarında yolcu işlemlerinin hızlandırılması karara bağlandı.
Toplantı sonrasında heyetler karşılık hediye takdim etti. Heyetler daha sonra Cumhuriyet Caddesi'nde düzenlenen kısa geziden sonra Ağrı’dan ayrıldı.
CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x