Türk Silahlı Kuvvetleri'den Bakü'ye çıkartma

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 163 kez okundu

BAKÜ (CİHAN)- Türk Silahlı Kuvvetlerinden (TSK) 7 general ve üst düzey komutanlardan oluşan

Türk Silahlı Kuvvetleri'den Bakü'ye çıkartma
BAKÜ (CİHAN)- Türk Silahlı Kuvvetlerinden (TSK) 7 general ve üst düzey komutanlardan oluşan askeri heyet resmi temaslarda bulunmak amacıyla Azerbaycan'a geldi. Korgeneral Musa Avsever başkanlığındaki heyet, bugün Azerbaycan'ın merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'in Fahri Hıyabandaki mezarını ziyaret etti. Aliyev'in mezarı önüne çiçek bırakan Avsever ve beraberindeki subaylar, saygı duruşunda bulundu.
Daha sonra Şehitler Hıyabanı ve Türk şehitliğini ziyaret eden TSK heyeti, şehitlik özel defterini imzaladı. Avsever deftere” Asil Türk milletinin kahraman evlatları aziz şehitlerimiz, Anadolu'dan gelip dost ve kardeş ülke Azerbaycan'ın bağımsızlığı uğrunda canını seve seve feda ederek, göstermiş olduğunuz başarı ve cesaretten dolayı sizleri şükranla anıyoruz.
Türk askerlerinin sarsılmaz görev azmi üstün cesareti ve dostluğunu kanıtlayan bir desten yazan aziz şehitlerimizin huzurunda saygıyla eğiliyoruz. Ruhları şad olsun'' . diye yazdı.
Daha sonra Avsever ve beraberindekiler temsili şehit mezarlarına karanfiller bırakarak şehitlik önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.
Şehitlikteki programda basın mensuplarının ziyarete ilişkin sorularını yanıtsız bırakan Avsever iki ülke şehitliklerinin yan yana olduğunu hatırlatarak '' Bu şehitlikler her şeyi anlatıyor'' dedi.
TSK heyetinde Genelkurmay Başkanlığı, Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanlıklarında görevli 7'si general ve 21 subay bulunuyor. Askeri heyet, 15 Mart Cuma gününe kadar Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri'nin çeşitli birliklerinde, karşılıklı işbirliğinin geliştirilmesi adına görüşmeler yapacak

CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x