'S' plaka mağdurlarından kornalı ve halaylı protesto

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 150 kez okundu

BURSA (CİHAN)- İlçelerden ihale ile 'S' plaka satın alan servis minibüsçüleri, kent merkezinde

'S' plaka mağdurlarından kornalı ve halaylı protesto
BURSA (CİHAN)- İlçelerden ihale ile 'S' plaka satın alan servis minibüsçüleri, kent merkezinde trafikten men edilmelerini korna çalıp halay çekerek protesto etti.

Bursa’nın dağ ilçelerinde görev yapan S plakalı araç sahipleri kent merkezinde belediye tarafından çalışmalarına izin verilmemesini Botanik Park'ta toplandı. Orhaneli, Keles, Büyükorhan ve Harmancık gibi dağ ilçelerinde bir yıl önce belediyeler tarafından ihaleye satılan ‘S’ plaka araçlarını alan esnaflar, şehir merkezinde çalışmalarına izin verilmemesine tepki gösterdi. Yaklaşık 80 servis şoförünün toplandığı eylemde belediye ve valilikten sorunlarının çözülmesi istendi. Kendilerine S plaka satılmasına rağmen kent merkezinde çalışmalarına izin verilmediğinden yakınan servis sürücüleri, şikayetlerini dile getirdi. Sorunlarının çözülmemesi halinde Cuma gününe kadar burada bekleyeceklerini vurgulayan servis şoförleri, daha sonra da Ankara’ya Ulaştırma Bakanlığına gideceklerini belirtti. Kendilerine 'korsan' muamelesi yapılmasından yakınan servis şoförleri, ilgililerden sorunların çözümü için duyarlı olmalarını istedi.

Konuyla ilgili basın mensuplarına açıklamada bulunan İl ve İlçe Servisçileri Derneği Yönetim Kurulu Sözcüsü Selami Opuz,
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x