ASAT, geçen yıl kül olan 90 dönüm alana 13 bin fidan dikiyor

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 124 kez okundu

ANTALYA (CİHAN)- Büyükşehir Belediyesi Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü (ASAT), geçen

ASAT, geçen yıl kül olan 90 dönüm alana 13 bin fidan dikiyor
ANTALYA (CİHAN)- Büyükşehir Belediyesi Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü (ASAT), geçen yaz Duraliler su kaynağında yaşanan orman yangınında kül olan 90 dönümlük alanda ağaçlandırma çalışması başlattı. ASAT çalışanları bölgede 13 bin fidanı toprakla buluşturacak.

Konuyla ilgili ASAT’tan yapılan açıklamaya göre, söz konusu alanın yeniden ağaçlandırılması için Orman Bölge Müdürlüğü ile el ele verildi. Yanan 90 dönümlük alanda önce zemin tesviye ve temizleme çalışmaları yapıldı. Ardından ASAT personeli zarar gören olan alanı fidanlarla buluşturdu. Fidan dikim kampanyasına ASAT Genel Müdürü Fethi Yalçın, genel müdür yardımcıları, yönetim kurulu üyeleri, daire başkanları, şube müdürleri ve ASAT personeli katıldı. Kampanya kapsamında ilk etapta yol kenarlarına yangına dayanıklı zakkum, piramidal servi fidanları başta olmak üzere, harnup, defne, fıstık çamı ve kızılçam türlerinden fidan dikildi. Alana etaplar halinde 13 bin fidan dikileceği bildirildi.

Alana çam ağacı dikerek kampanyayı başlatan ASAT Genel Müdürü Fethi Yalçın, doğayı korumanın kurumsal değil, insani bir vazife olduğunu belirterek, “Biz doğanın tam kalbinde olan bir kurumuz. Bizi var eden doğaya sahip çıkmak, asli görevimiz.” diye konuştu. CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x