İğci: Tıp Bayramı, halkla bütünleşerek kutlanırsa anlam kazanır

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 211 kez okundu

SAMSUN (CİHAN)- Samsun Sağlıklı Yaşamı Destekleme Derneği (SAYMER) Yönetim Kurulu Başkanı Uzm. Dr.

İğci: Tıp Bayramı, halkla bütünleşerek kutlanırsa anlam kazanır
SAMSUN (CİHAN)- Samsun Sağlıklı Yaşamı Destekleme Derneği (SAYMER) Yönetim Kurulu Başkanı Uzm. Dr. Mehmet Nimet İğci, 14 Mart Tıp Bayramı'nın, bir bayram havası içinde halkla bütünleşilerek kutlanmasının daha anlamlı olacağını söyledi. Bütün hekimlerin 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutlayan ve vefat etmiş hekimlerin ailelerine başsağlığı dileyen İğci, 14 Mart'ın Türk bilim adamlarının tıp bilimine yaptıkları katkıların teşvik edildiği, buluşların ödüllendirildiği, hizmet sorunlarının tartışıldığı önemli bir gün olduğunun altını çizdi.

        Uzm. Dr. Mehmet Nimet İğci, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle yaptığı açıklamada, bayramın birçok açıdan önem taşıdığını kaydetti. Tıp Bayramı'nın önemli sağlık sorunların masaya yatırılması için önemli bir fırsat olduğunu vurgulayan Uzm. Dr. İğci, bayramın ayrıca halka bakan yönünün de olduğunu dile getirdi. İğci, Tıp Bayramı’nın Türkiye'de her hastanede, her sağlık kuruluşunda, sivil toplum kuruluşlarında kutlanmasının anlamlı olacağını belirtti.

        SAYMER olarak Tıp Bayramı'nı amacına uygun şekilde geniş kapsamlı kutlamayı planladıklarını dile getiren İğci, “Tıp Bayramı, Türkiye'de modern tıbbın ve tıp eğitiminin neresindeyiz, eksikliklerimiz, tıp öğrencilerinin ve hekim arkadaşlarımızın özlük sorunları, halkımızın genel sağlık durumu, ülkemizin sağlık problemleri ve hekim olarak bu anlamda sorumluluklarımız nelerdir, tıp eğitiminin olması gereken yeri ve tıpta daha iyi duruma gelebilmek için neler yapılası lazım gibi konuların masaya yatırılması, tartışılması ve çözüm üretilmesi gereken günler olmalıdır. Dernek olarak Tıp Haftası'nın geniş perspektifli, sorunların çözümüne yönelik kutlanmasını istiyoruz.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x