Kastamonu TKDK ilk projesini teslim aldı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 197 kez okundu

KASTAMONU (CİHAN)- Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Kastamonu İl Koordinatörlüğü ilk

Kastamonu TKDK ilk projesini teslim aldı
KASTAMONU (CİHAN)- Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Kastamonu İl Koordinatörlüğü ilk kez çağrıya çıktığı 9. Başvuru Çağrı Dönemi’nde ilk projesini teslim aldı. Küre ilçesinde arıcılık faaliyetinde bulunan Satı Mehmet Özsoy’a ait 94 bin TL bütçeli olan proje, kovan ve traktör alımını kapsıyor.

        TKDK İl Koordinatörü Eniz Gökçek, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; Kastamonu için ilk olan bu projenin ve bundan sonra gelecek olan projelerin başvuru sahipleri ve tüm Kastamonulular için hayırlı ve uğurlu olmasını diledi. Gökçek, projelerin incelenmesinin ardından uygun bulunanların düzgün bir şekilde uygulanıp, faydalanıcılara ödenecek olan kamu katkısının yıl sonuna kadar ödenmesinin planlandığını söyledi.

        AB hibelerinin Kastamonu’ya kazandırılmasının çok önemli olduğunu bir kez daha vurgulayan Gökçek, girişimcileri bu hibelerden faydalanmak için proje yapmaya davet etti.

        Öte yandan, 9. Başvuru Çağrı Dönemi 15 Mart Cuma günü saat 21.00’da sona ereceği belirtildi. Başvuru sahiplerinin projelerini bu tarihe kadar TKDK Kastamonu İl Koordinatörlüğü’ne teslim etmeleri istendi.
CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x