Mısır’da yaralılar, camiye kurulan hastanede tedavi ediliyor (Özel)

08 Temmuz 2013 Pazartesi 16:26
Bu haber 213 kez okundu

Mısır’da göstericiler ile devrik lider Muhammed Mursi taraftarları arasında yaşanan olaylarda yaralananlar camilere kurulan hastanelerde tedavi ediliyor. Cihan Haber Ajansı, Kahire’nin Raba El Adaviye meydanındaki cami ve çevresine kurulan hastaneyi...

Mısır'da yaralılar, camiye kurulan hastanede tedavi ediliyor (Özel)
Mısır’da göstericiler ile devrik lider Muhammed Mursi taraftarları arasında yaşanan olaylarda yaralananlar camilere kurulan hastanelerde tedavi ediliyor.

Cihan Haber Ajansı, Kahire’nin Raba El Adaviye meydanındaki cami ve çevresine kurulan hastaneyi görüntüledi. Sabah saatlerinde Kahire’deki Cumhuriyet Muhafızları binası önünde askerlerin Mursi taraftarı göstericilere ateş açması sonucu bu camiye de yüzlerce yaralı getirilmişti.

Cihan’a konuşan camideki doktorlar, sadece buraya sabah 12 ceset ve yüzden fazla yaralı getirildiğini söyledi.

Caminin dışındaki alanda kurulan medya merkezide çeşitli kaynaklardan, bazen cep telefonu ile çekilen görüntüler basın mensuplarıyla paylaşılıyor.

Sağlık merkezinde ayakta tedavi edilenler Cihan Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, ne olduğunu anlayamadıklarını, uzun namlulu silahlarla alanda bulunan hatta namaz kılan insanlar üzerine ateş açıldığını ifade etti. Görgü tanıkları ayrıca çok sayıda ölü ve yaralı olduğunu söyledi.

Demokratik haklarını kullandıklarını, hiç bir silahlı eylemde bulunmadıkları halde keskin nişancıların hedefi olduklarını dile getiren göstericiler, alanda günlerdir yaşayan ve tüm zamanlarını bu alanda geçiren çocuklar dahil tüm ailelerin sağlık ve temizlik riskleriyle karşı karşıya kalmaya başladığını aktardı.

Cuma gecesi olayları sonrası öldürülenler için gıyabi cenaze namazı kılınan camide bugün de tekrar cenaze namaz kılınacak.

Bu arada Mısır devlet televizyonu, olaylarda 42 kişini öldüğü ve 322 kişinin de yaralandığını aktardı. Televizyonun haberine göre, olay Cumhuriyet Muhafızları binasına yapılan saldırı sonucu yaşandı.

Müslüman Kardeşler ise olayın sabah namazı sırasında askerlerin dua eden göstericilere ateş etmesi sonucu yaşandığını aktarıyor. Müslüman Kardeşler, Kahire’de göstericilere ateş edilmesi sonucu yaşanan olayda ölü sayısını 53 olduğunu açıkladı.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x