Kahramanmaraş'taki 'Alman Patriot Birliği' komutanının görev süresi doluyor

08 Temmuz 2013 Pazartesi 16:22
Bu haber 132 kez okundu

Kahramanmaraş´ta 'Active Fence Turkey' misyonu kapsamında konuşlandırılan Alman Patriot Birliği'nin Komutanı Albay Marcus Ellermann´ın Türkiye´deki görev süresi sona eriyor. Albay Ellermann bu vesileyle bugün Almanya´nın Ankara Büyükelçisi...

Kahramanmaraş'taki 'Alman Patriot Birliği' komutanının görev süresi doluyor
Kahramanmaraş´ta 'Active Fence Turkey' misyonu kapsamında konuşlandırılan Alman Patriot Birliği'nin Komutanı Albay Marcus Ellermann´ın Türkiye´deki görev süresi sona eriyor.
Albay Ellermann bu vesileyle bugün Almanya´nın Ankara Büyükelçisi Eberhard Pohl ile bir araya geldi.
Sona eren göreviyle ilgili izlenimlerini paylaşan ve görevi devralacak olan Albay Bernd Stöckmann´ı büyükelçiye tanıtan Ellermann, yaptığı açıklamada Türkiye’de çok enteresan ve hareketli aylar geçirdiğini söyledi.

Ellermann, “Türk dostlarımızın ve NATO´nun azimli destekleriyle Alman Patriot ekibini faaliyete hazır halde tutuyor ve böylece "Active Fence" misyonu çerçevesinde Türkiye´nin savunmasına katkı sağlıyoruz. Özellikle olağanüstü işler yerine getirmiş olan ve halen getiren askerlerime teşekkür ediyorum. Ayrıca yardımlarını esirgemeyen ve birçok anıyı paylaştığımız Kahramanmaraş´taki Türk dostlarımıza da teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

“DOST OLARAK GİDİYORUZ DİYEBİLMEK İÇİN ÇALIŞACAĞIM“

Görevi devralacak Albay Bernd Stöckmann ise şunları kaydetti:
“Kahramanmaraş´taki misyonumuzun sonunda ‘ortak olarak geldik, dost olarak gidiyoruz’ diyebilmek için burada çalışacağım. Misyonumuzu şekillendiren yapıcı ruhun yanı sıra, insanların dostane tavırları ve samimiyetleri de çok özel hususlardır.”

BÜYÜKELÇİ, ELLERMANN’A TEŞEKKÜR ETTİ

Büyükelçi Eberhard Pohl ise “Albay Ellermann´a angajmanından dolayı açıkça teşekkür etmek istiyorum. Kahramanmaraş´taki Alman askerleri Türkiye´yi koruyor ve böylece Türk-Alman ilişkilerine önemli bir katkı sağlıyorlar. Angajmanımızın mesajı apaçıktır: Bir ortak ve dost olarak Almanya güvenilirdir. Alman askerlerinin Kahramanmaraş´ta bulunması ittifaka bağlılığımızın ve ülkelerimiz arasındaki dostluğun tabii bir yansımasıdır. Albay Stöckmann´a Türkiye´deki görevinde başarılar dilerim.” açıklamasını yaptı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x