Başkan Altepe: Ramazan'da ihtiyaç sahiplerini unutmayalım

08 Temmuz 2013 Pazartesi 16:00
Bu haber 124 kez okundu

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, vatandaşların Ramazan ayını kutlayarak, yardımlaşma ve paylaşmanın öne çıktığı Ramazan ayının Bursa’ya yakışır şekilde yaşanacağını söyledi. Altepe, Ramazan'da sofraların ihtiyaç...

Başkan Altepe: Ramazan'da ihtiyaç sahiplerini unutmayalım
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, vatandaşların Ramazan ayını kutlayarak, yardımlaşma ve paylaşmanın öne çıktığı Ramazan ayının Bursa’ya yakışır şekilde yaşanacağını söyledi. Altepe, Ramazan'da sofraların ihtiyaç sahipleriyle paylaşılması gerektiğini belirtti.

    Onbir ayın sultanı Ramazan ayının anlamına yakışır şekilde geçirilmesini temenni eden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Bu yıl da her yıl olduğu gibi 11 ayın sultanı Ramazan ayını Bursa’da birlik, beraberlik, dayanışma ve huzur içinde geçirelim istiyoruz.” diye konuştu. Başkan Altepe, dayanışmanın odağı olan Ramazan ayında Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal sorumluluk çalışmalarının ve Temaşa-i Ramazan programının Ramazan ayına daha da anlam katacağını belirtti. Recep Altepe, Ramazan ayının bu yıl Bursa’da özel programlarla farklı bir atmosferde yaşanacağını söyleyerek, “Ramazan ayı, her yıl hayatımıza ayrı bir renk ve tat katıyor. Bursa olarak bu yıl da Ramazan ayının tüm renkleriyle yaşanması için gereken çalışmaları gerçekleştirdik.” dedi.

    Temaşa-i Ramazan 2013 etkinlikleri, Merinos Park’ta gerçekleştirilecek. Bu Ramazan’da Bursalılar, Türkiye’nin sevilen sanatçılarından Zara, Muazzez Ersoy, Ahmet Özhan, Mustafa Ceceli, Ömer Faruk Tekbilek, Kubat, Fatih Kısaparmak, Zekai Tunca, Orhan Hakalmaz, Ümit Tokcan, Selma Geçer, Özgür Eren ve Erdal Akkaya’nın konserlerini izleyebilecek. Şiiirin usta yorumcuları Uğur Aslan, İbrahim Sadri ve Kahraman Tazeoğlu da sevenleriyle bir araya gelecek. İlahi ve ezgilerin vazgeçilmez isimleri Sedat Uçan ve Ömer Karaoğlu’nun da yer aldığı programda, hoş sohbetiyle ekranların sevilen yüzü haline gelen İkbal Gürpınar, Dr. Ümit Aktaş, Cemalnur Sargut ve Yusuf Kavaklı ile her çarşamba Bursalılarla buluşacak.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x