Kocasinan ve Kimse Yok Mu iftar çadırı kurdu

08 Temmuz 2013 Pazartesi 15:52
Bu haber 208 kez okundu

Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, Yeşil Mahalle’de klasik hale gelen iftar çadırını bu Ramazan'da da kuracaklarını söyledi. Kimse Yok Mu Derneği'yle işbirliği içinde Kocasinan Belediyesi’nin iftar çadırını geleneksel...

Kocasinan ve Kimse Yok Mu iftar çadırı kurdu
Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, Yeşil Mahalle’de klasik hale gelen iftar çadırını bu Ramazan'da da kuracaklarını söyledi.

Kimse Yok Mu Derneği'yle işbirliği içinde Kocasinan Belediyesi’nin iftar çadırını geleneksel hale getirdiklerini vurgulayan Başkan Yıldız, bu yıl Yeşil Mahalle’deki Mehmet Soyışık İlköğretim Okulu bahçesinde 9 Temmuz 2013 Salı gününden itibaren Ramazan boyunca iftar yemeği vereceklerini belirtti.

Sancaktepe, Boztepe, Oruç Reis, Hilal, Mithatpaşa Mahallesi’ni de içine alan bir bölgede, aşevi tarzında iftar çadırı kurulacağını vurgulayan Başkan Bekir Yıldız, “İftar çadırında ev sahipliği yapmak isteyen hayırseverlere de yardımcı olacağız. Ramazan’da gönüller yumuşuyor, paylaşma, cömertlik duyguları, istekleri artıyor. İhtiyaç sahiplerine eller daha hızlı uzanıyor. Kayseri, zaten iftar sofrası kurma ve ihtiyaç sahiplerine ulaşmada önemli geleneklere sahiptir. Kocasinan Belediyesi olarak buna öncülük ediyoruz. Kimse Yok Mu Derneği'yle birlikte bu yıl da iftar çadırı kurmanın huzurunu yaşıyoruz. Emeği geçen arkadaşlara teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x