Vali Mutlu: Gezi Parkı bütün kesimlere açıktır

08 Temmuz 2013 Pazartesi 15:35
Bu haber 122 kez okundu

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Gezi Parkı’nın bütün vatandaşlara açık olduğunu söyledi. Mutlu, herkesin ailesi ile birlikte parkı ziyaret edebileceğini söyledi. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu beraberindekilerle Gezi Parkı’nı...

Vali Mutlu: Gezi Parkı bütün kesimlere açıktır
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Gezi Parkı’nın bütün vatandaşlara açık olduğunu söyledi. Mutlu, herkesin ailesi ile birlikte parkı ziyaret edebileceğini söyledi.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu beraberindekilerle Gezi Parkı’nı ziyaret etti. Park ziyaretinin ardından gazetecilerin sorularını cevaplandıran Mutlu, parkın bütün kesimlerin ziyaretine açık olduğunu belirtti. Gezi Parkı’nda yapılan düzenlemeleri görmek amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile parka geldiklerini ifade eden Vali Mutlu, “Yerinde bir tespit ve son durumu değerlendirme gezisi yaptık. Yapılmış olan şeylerin halkımızın bu parkı ziyaret etmesi noktasında ne kadar mükemmel hale geldiğini gördük. Bu yaz sıcağında serin bir mekan, ağaçlarla süslü, çiçeklerle süslü İstanbul’umuza yeni bir köşe kazındırmış intiba veriyor. Toplumumuzun bütün kesimlerinin kullanımına parkımız açıktır. İstanbullulara hayırlı uğurlu olsun. İstanbulluların tamamına ait bir parkın İstanbullular ile buluşma vaktidir. Herkesi ailesi ile birlikte gezmeye buraya davet ediyoruz.” diye konuştu.

Beyoğlu Belediyesi’nin parkta bir faaliyetinin olmayacağını ifade eden Mutlu, parkta herhangi bir eyleme müsaade etmeyeceklerini dile getirdi. Hukuk dışı toplanmalara yapılan çağrıların suç olduğunu vurgulayan Mutlu şöyle devam etti: “Valilik makamına herhangi bir müracaat olmaksızın, bir grup kendini bu halkın yerine koyarak, gelip de ‘Gezi Parkı’nın bizden başka sahibi yoktur, buranın sahibi halk değil, buranın sahibi bir grup bizleriz’ derse buna müsaade etmeyiz. Bu parkı güzel İstanbulluların kullanacağı bir mekan olarak bugün hizmete açıyoruz. İstanbul halkına parka girmeyi engelleyecek tutum ve davranışların asla olmasını arzu etmiyoruz. Hala bir takım çağrıların yapıldığı yönünde değerlendirmelerimiz var. Ebetteki her çağrı burada bir kargaşaya sebebiyet verirse, bunu İstanbul halkına televizyonlara çıkmak suretiyle net olarak söylüyorum ifade ederim.”

Parkın gösteri alanı olmadığını anlatan Mutlu, “Burası bir forum alanı slogan alanı işgal alanı yürüme alanı değil. Burası istirahat alanı, birbirleri ile insanların konuşup tanışma alanı. Gösterilere yürüyüşe dönüşen uygulamalara müsaade etmeyiz. Bu çağrıları yapanlar, gelip bizden izin istemeyen, ‘biz dilediğimizce hareket ederiz, biz yasaların üzerinde bir gücüz’ değerlendirmeler hukuk dışı ve suçtur. Hukuk dışı toplanmalara çağrılar suçtur.” ifadelerini kullandı.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x