Rektör Omay’ın Ramazan mesajı

08 Temmuz 2013 Pazartesi 15:30
Bu haber 141 kez okundu

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Serdar Bedii Omay, Ramazan ayı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Rektör Omay, mesajında Ramazan ayının kardeşlik ve sevgi bağlarını güçlendirdiğini ifade ederek, bu kutsal ayın maneviyatın,...

Rektör Omay'ın Ramazan mesajı
Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Serdar Bedii Omay, Ramazan ayı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Rektör Omay, mesajında Ramazan ayının kardeşlik ve sevgi bağlarını güçlendirdiğini ifade ederek, bu kutsal ayın maneviyatın, birlik ve beraberliğin asıl manasını bulduğu bir zaman dilimi olduğunu vurguladı. Beşeri ve ahlaki erdemlerin Ramazan ayında daha güçlü şekilde sosyal yaşama yansıdığını ve kişisel sevinçlerin ortak mutluluğa dönüştüğünü belirten Omay, mesajında şu ifadelere yer verdi:
"Uhuvvet ve sevgi bağlarının güçlendiği; cömertliğin veteavününyüreklerde yeşerdiği, birlik ve beraberliğin asıl manasını bulduğu bir zaman dilimi olan mübarek Ramazan ayını idrak etmenin huzur ve hoşnutluğunu yaşıyoruz. İnsani ve ahlaki erdemlerin daha güçlü haliyle içtimai hayata aksettiği, ferdi sevinçlerin müşterek saadete dönüştüğü, nimetleri paylaşmanın zirveye çıktığı gufran ve mağfiret ayında Bütün zamanların Ramazan maneviyatı gibi yaşandığı, barış ve mutluluğun egemen olduğu bir dünya temennisiyle, Mardinli hemşerilerimin mukaddes Ramazan ayını tebrik eder bütün güzelliklere ve hayırlara vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ederim."
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x