FEM Dershanesi, şehir parkına 'tercih çadırı' kuracak

08 Temmuz 2013 Pazartesi 15:28
Bu haber 120 kez okundu

İskilip’te kurulduğu günden beri önemli başarılara imza atan FEM Dershanesi, Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçlarına göre öğrencilerin doğru üniversiteyi tercih etmelerini sağlamak amacıyla şehir parkına ‘Tercih Çadırı’ kuracak....

FEM Dershanesi, şehir parkına 'tercih çadırı' kuracak
İskilip’te kurulduğu günden beri önemli başarılara imza atan FEM Dershanesi, Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçlarına göre öğrencilerin doğru üniversiteyi tercih etmelerini sağlamak amacıyla şehir parkına ‘Tercih Çadırı’ kuracak. 19 yıldır ilçede faaliyet gösteren dershanenin öğrencileri Y-MF-1, Y-MF-2, Y-MF-3, Y-MF-4, Y-TM-1, Y-TM-2, Y-TS-1 ve Y-TS alanlarında ilçede birinci oldu.

Dershane Müdürü Orhan Canikli, dereceye giren öğrencilerle ilgili yaptığı açıklamada, başarıda emeği geçen başta öğrenciler olmak üzere dershane ve okul öğretmenleri ile çocukların ailelerine teşekkür ettiğini ifade etti. Canikli, ''Tercih yapıp yapmamak, belki de sınav sonrası dönemde alınan en kritik karar. Sınavdan ‘yetmez ama evet' bir puan alan öğrenci, bir kez daha aynı stresi yaşamayı göze alamadığından hiç bilmediği bir şehirde, adını bile ilk kez duyduğu bir bölümü ‘yeter ki üniversiteye yerleşeyim' düşüncesiyle yazarak yanlış bir karar veriyor. Öğrenci ilk yıl sınava yeterince hazırlanamamışsa ve puanı bir yıl daha çalışarak yükseltilecek düzeydeyse, istemediği bir bölümde okumasındansa bir yıl daha hazırlanması doğru bir karar olur. Biz de FEM Dershanesi olarak ilçe şehir parkında tercih çadırı kuracağız ve bu tercih çadırına dershane öğrencisi olsun olmasın bütün öğrencilere doğru tercih yapmaları konusunda öğrencinin puanına göre ücretsiz rehberlik hizmeti sunacağız.'' dedi.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x