CHP Bursa İl Başkanı Çelik: Ramazan'da ötekileştirmeyelim, kucaklayalım

08 Temmuz 2013 Pazartesi 15:24
Bu haber 172 kez okundu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa İl Başkanı Metin Çelik, bereket ayı olan Ramazan'ın, insanca ve hakça bir düzende yaşamaya vesile olması dileğinde bulundu. Çelik, "Ramazan, kötülüklerden arınma, kul hakkını yemekten kaçınma, ötekileştirmeden...

CHP Bursa İl Başkanı Çelik: Ramazan'da ötekileştirmeyelim, kucaklayalım
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa İl Başkanı Metin Çelik, bereket ayı olan Ramazan'ın, insanca ve hakça bir düzende yaşamaya vesile olması dileğinde bulundu. Çelik, "Ramazan, kötülüklerden arınma, kul hakkını yemekten kaçınma, ötekileştirmeden kucaklaşma, yardımlaşma, dayanışma, hoşgörü ve kucaklaşma ayıdır." dedi.

    Türkiye ve dünyada, huzur ve barışın sağlanması için Ramazan'ın fırsat olarak değerlendirmesi gerektiğini kaydeden Çelik, "Ramazan, kötülüklerden arınma, kul hakkını yemekten kaçınma, ötekileştirmeden kucaklaşma, yardımlaşma, dayanışma, hoşgörü ve kucaklaşma ayıdır. Birlik ve dirlik ayı olan Ramazan'ın, sadaka kültürü yerine sosyal devletin egemen olduğu, kan ve gözyaşının dökülmediği, hak ve özgürlükler önündeki engellerin kaldırılarak insanca ve hakça bir düzende yaşamaya vesile olması diliyorum.” şeklinde konuştu.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x