Kimse Yok Mu'dan bin 500 kişiye gıda kolisi

08 Temmuz 2013 Pazartesi 15:23
Bu haber 141 kez okundu

Kimse Yok Mu Samsun Şubesi, Ramazan ayı süresince 8 ayrı noktada her gün bin kişiye sıcak yemek dağıtmaya hazırlanırken, bin 500 kişiye gıda kolisi dağıtımı başladı. Yurt içi ve dünya genelinde binlerce gönüllüsüyle ihtiyaç sahiplerine...

Kimse Yok Mu'dan bin 500 kişiye gıda kolisi
Kimse Yok Mu Samsun Şubesi, Ramazan ayı süresince 8 ayrı noktada her gün bin kişiye sıcak yemek dağıtmaya hazırlanırken, bin 500 kişiye gıda kolisi dağıtımı başladı.

Yurt içi ve dünya genelinde binlerce gönüllüsüyle ihtiyaç sahiplerine yardımlarını ulaştıran Kimse Yok Mu Samsun Şubesi, Ramazan ayını dolu dolu geçirmek için çalışmalarına devam ediyor. Ramazan süresince her gün 8 ayrı noktada mobil araçlarla bin kişiye sıcak yemek dağıtacak olan Kimse Yok Mu, bin 500 kişiye de gıda kolisi ulaştıracak.

Ramazan ayı nedeniyle açıklama yapan Kimse Yok Mu Samsun Şube Başkanı Mustafa Baş, her Ramazan olduğu gibi bu Ramazan'da da her akşam 8 (sekiz) ayrı noktada mobil araçlarla iftar yemeği verileceğini söyledi. Bin kişiye verilen sıcak iftar yemeği yanında, gıda kolisi yardımları ve giyim yardımlarının da yapıldığını ifade eden Baş, "Gönüllülerimizin katkılarıyla hazırlıklarımız son aşamaya geldi. İçerisinde, yağdan kuru gıdaya kadar 15 çeşit malzeme bulunan kumanya paketlerini dağıtıyoruz. Tespit edilen bin 500 kişiye bu kolileri veriyoruz." dedi.

EVLERE SICAK YEMEK DAĞITILACAK

İhtiyaç sahiplerinin kendilerine uzanacak yardım elini beklediğine dikkati çeken Mustafa Baş, "Türkiye’nin 81 ilinde ve dünyanın dört bir yanındaki iftar çadırlarında yoksul ve kimsesiz insanlarla bir araya gelinirken, Samsun'da da sıcak yemek dağıtımı yapacağız. Bir kişinin iftariyelik bedeli 5,5 TL olarak belirlendi. Kimse Yok Mu'ya yapılan bağış ve yardımlar gelir vergisi beyannamesinde bildirilecek gelirlerden indirilebiliyor. Hayırseverlerce gıda bankacılığı kapsamında bağışlanan gıda, giyim, temizlik, yakacak malzeme bağışları da gider olarak yıllık kurum kazancından indirilebiliyor." diye konuştu.

KİMSE YOK MU ARACILIĞIYLA BAĞIŞ

Mustafa Baş, hayırseverlerin ihtiyaç sahiplerine yapacakları bağışları da Kimse Yok Mu üzerinden yapmasının önemine işaret ederek, “Bir hayırseverimiz, Ramazan ayında ihtiyaç sahibine yardım yapmak istiyor. Fakat onun ne derece bu yardıma ihtiyacı olduğunu bilemeyebiliyor. Kimse Yok Mu olarak, sosyal inceleme yaparak gerçek ihtiyaç sahibine bu yardımları ulaştırıyoruz. Hayırseverimiz ister istediği ihtiyaç sahibini bize söyleyerek, isterse örneğin ‘100 kişiye gıda kolisi vereceğim’ diyerek, bizim tespit ettiklerimize de yardım yapabiliyor. Dilerse, gıda kolisi ve yemek dağıtımı sırasında bizlere eşlik edebiliyorlar.” dedi.Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x