Cem Vakfı Orhangazi Şube Başkanı, Erzurumlular Derneği'ni ziyaret etti

08 Temmuz 2013 Pazartesi 15:20
Bu haber 115 kez okundu

Cem Vakfı Orhangazi Şube Başkanı İmam Budak, beraberinde yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Orhangazi Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu. Daha önce bir çok hemşehri derneğine ziyaretler...

Cem Vakfı Orhangazi Şube Başkanı, Erzurumlular Derneği'ni ziyaret etti
Cem Vakfı Orhangazi Şube Başkanı İmam Budak, beraberinde yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Orhangazi Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu. Daha önce bir çok hemşehri derneğine ziyaretler yapan İmam Budak ve ekibini Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Derneği'nde Başkan İhsan Turan ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı.

    Hemşehri derneklerinin varlığını sürdürmesi gerektiğini belirten İmam Budak, “Derneklerimiz her ne kadar Orhangazi’de amaçları doğrultusunda çalışmalar yapıyor olmasalar da bunu sağlamak için el birliği ile çalışmalıyız.” dedi.

    İmam Budak, dernekler için Orhangazi’de ortak kullanılabilecek bir mekana ihtiyaç duyulduğunu da belirterek, şunları söyledi: “Orhangazi’de belediyenin de katkıları ile yapılacak bir kültür merkezi ile bu sorun çözülebilir. Tüm hemşehri dernekleri böyle bir kültür merkezi sayesinde faaliyetlerini artırabilir, kendi kültürlerini de yaşatabilirler.”

    Erzurumlular Dernek Başkanı İhsan Turan ise İmam Budak ve ekibinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek derneklerin aynı zamanda dayanışma içinde olması gerektiğini bunu da son dönemlerde başardıklarını ifade etti.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x