Gezi Parkı’nda gerginlik

08 Temmuz 2013 Pazartesi 15:16
Bu haber 140 kez okundu

Gezi Parkı'nın halka açılışını yapmak üzere Taksim'e gelen İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, bir grup eylemci tarafından protesto edildi. Duruma müdahale etmek isteyen polisle eylemciler arasında gerginlik yaşandı. İstanbul Valisi Hüseyin...

Gezi Parkı'nda gerginlik
Gezi Parkı'nın halka açılışını yapmak üzere Taksim'e gelen İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, bir grup eylemci tarafından protesto edildi. Duruma müdahale etmek isteyen polisle eylemciler arasında gerginlik yaşandı.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir Taksim Gezi Parkı’nı gezdi. Vali Mutlu, Gezi Parkı'nda çalışan işçilerden son duruma ilişkin bilgi aldı. Bazı göstericiler Mutlu’yu protesto etti. Bir göstericinin küfür etmesi üzerine göstericiler ile polis arasında gerginlik yaşandı.

Öte yandan, sadece merak ettiği için Gezi Parkı'na gelenlerin de olduğu gözlendi. Yaşanan şiddet olaylarına anlam veremediklerini belirten vatandaşlar, göstericilere tepki gösterdi.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x