Karabağlar’da binlerce kişi iftar sofrasında buluşacak

08 Temmuz 2013 Pazartesi 15:02
Bu haber 154 kez okundu

İzmir'in Karabağlar Belediyesi, Eserkent’te iftar çadırı kuracak, Bozyaka, Limontepe ve Eskiizmir’de ise iftar yemeği dağıtım noktaları oluşturacak. 21 mahallede Hacivat-Karagöz, ortaoyunu ve çocuklar için animasyon gösterileriyle ramazan...

Karabağlar'da binlerce kişi iftar sofrasında buluşacak
İzmir'in Karabağlar Belediyesi, Eserkent’te iftar çadırı kuracak, Bozyaka, Limontepe ve Eskiizmir’de ise iftar yemeği dağıtım noktaları oluşturacak. 21 mahallede Hacivat-Karagöz, ortaoyunu ve çocuklar için animasyon gösterileriyle ramazan geceleri renklenecek.

Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm, ramazan boyunca sivil toplum örgütlerinin de desteğiyle yaklaşık bin 500 kişiye iftar yemeği dağıtılacağını söyledi. Başkan Kürüm, “Ayrıca en yoğun olan camilerde, teravih namazından sonra soğuk şerbet dağıtılacak. Belediye Gıda Bankası ile de 2 bin 500 aileye erzak yardımı yapmayı hedefliyoruz.” dedi. Ramazan ayının ilçede birlik ve beraberlik içinde geçmesi için hazırlıkları tamamladıklarına dikkat çeken Kürüm, “21 mahallede eğlenceler düzenledik. Ramazan gecelerinde çocuk, genç, yetişkin ve yaşlılarımızı buluşturup nostalji yaşatacağız. Hacivat-Karagöz, ortaoyunu, çocuklar için animasyon, cami önlerinde şerbet dağıtımı, hurma dağıtımı, Osmanlı macunları dağıtımı gibi etkinliklerle ilçemizde dayanışma içinde renkli bir ramazan geçirmeyi planlıyoruz.” şeklinde konuştu.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x