Maria Müslüman oldu, Merve adını aldı

08 Temmuz 2013 Pazartesi 14:55
Bu haber 144 kez okundu

Malezyalı Hristiyan Maria Ahia, Müslüman olarak Merve adını aldı. 5 yıldır Malezya’da ticaret yapan Mahmut Sami Şen, Malezya’da tanıştığı uluslar arası pazarlama uzmanı Maria Ahia ile Sakarya’nın Erenler Belediyesi düğün salonunda...

Maria Müslüman oldu, Merve adını aldı
Malezyalı Hristiyan Maria Ahia, Müslüman olarak Merve adını aldı.

5 yıldır Malezya’da ticaret yapan Mahmut Sami Şen, Malezya’da tanıştığı uluslar arası pazarlama uzmanı Maria Ahia ile Sakarya’nın Erenler Belediyesi düğün salonunda düzenlenen cemiyet ile dünyaevine girdi. Cemiyeti öncesinde müslüman olan Maria Ahia için ‘ihtida’ töreni düzenlendi. Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk ve Erenler İlçe Müftüsü Hüseyin Baş’ın hazır bulunduğu ihtida töreninde Kelime-i Şehadet getiren Maria Ahia, Müslüman olarak Merve ismini aldı. Düğün cemiyeti, Kur-an’ı Kerim okunması ve tasavvuf müziği eşliğinde sona erdi. Düğün sonrasında mutlu çiftin yaşamlarını Malezya’da sürdüreceği öğrenildi.

Maria Ahia, bir Müslüman ile evlendiği için Müslüman olmadığını belirterek, “İslam dinini araştırdım. Eşim de bana İslam'ı güzel bir şekilde anlattı. Ben de Müslüman oldum. Çok mutluyum.” diye konuştu.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x