Rahman’dan Suudi Arabistan'a hac kontenjanı mektubu

08 Temmuz 2013 Pazartesi 14:48
Bu haber 162 kez okundu

Tacikistan Devlet Başkanı İmamali Rahman, Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdülaziz el-Suud’a hac kontenjanının düşürülmemesi için bir mektup gönderdi.Tacik basınında yer alan habere göre Rahman, ülkesindeki din adamları ile bir araya...

Rahman'dan Suudi Arabistan'a hac kontenjanı mektubu
Tacikistan Devlet Başkanı İmamali Rahman, Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdülaziz el-Suud’a hac kontenjanının düşürülmemesi için bir mektup gönderdi.
Tacik basınında yer alan habere göre Rahman, ülkesindeki din adamları ile bir araya geldi. Görüşmede Rahman, “Suudi Kral’a bizim kontenjanın azaltılmaması için resmi bir yazı gönderdik.” diye konuştu. Din adamlarından yoksul ailelere yardım edilmesi konusunda tavsiyede bulunan Rahman, hacı adaylarına her türlü yardımı sağlamaya çalışacaklarını söyledi.

8 milyon nüfuslu Tacikistan’da bu sene 6 bin dolayında kişinin hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklara gitmesi bekleniyordu. Ancak, Suudi Arabistan tarafından düşürülen hac kontenjanı sonucunda bu kota 4 bin 800’e indi. Tacikistan Din İşleri Müdürlüğü, hac farizasını yerine getirmek için kutsal topraklara gideceklerden 3 bin 710 dolar ücret talep etti.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x