Gürkan: Ramazan’ın huzur iklimine kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz

08 Temmuz 2013 Pazartesi 14:48
Bu haber 99 kez okundu

AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, tüm İslam aleminin Ramazan ayını kutladı. Ramazan'ın maneviyat dolu bir ay olduğunu belirten Gürkan, “Bu ayın huzur iklimi ve bereketine kavuşmanın mutluluğunu yaşamaktayız." dedi.         Fatoş...

Gürkan: Ramazan'ın huzur iklimine kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz
AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, tüm İslam aleminin Ramazan ayını kutladı. Ramazan'ın maneviyat dolu bir ay olduğunu belirten Gürkan, “Bu ayın huzur iklimi ve bereketine kavuşmanın mutluluğunu yaşamaktayız." dedi.

        Fatoş Gürkan, Ramazan ayının başlaması nedeniyle bir mesaj yayımladı. Gürkan, mesajında, Ramazan ayının dini ve sosyal hayatta önemli bir yeri olduğuna insanların ibadetlerini yoğun olarak yerine getirdiklerine vurgu yaptı. Birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan zaman dilimini yaşadıklarını anlatan Gürkan, "11 ayın sultanı olan Ramazan ayının, hem maddi hem manevi bereketini yaşama şansına bir kere daha kavuştuk. Ramazan ayının dini ve sosyal hayatta müstesna bir yeri ve önemi bulunmaktadır. Oruç tutmak nefsimizi terbiye ederken, açlığın ne kadar güç olduğunu, bize verilen nimetlerin kıymetini ve yardıma muhtaç olanları daha iyi anlamamıza vesile olmaktadır. İnsanların hem ibadetlerini daha yoğun olarak yerine getirdikleri hem de aç ve yoksulların halini daha iyi anlayarak daha çok yardım eli uzattıkları bu ay, birlik ve beraberliğin, dostluğun ve dayanışmanın en güzel örneklerinin sergilendiği özel bir zaman dilimidir." dedi.

        Ramazan'da hayırlı işler yapmanın önemine dikkat çeken Gürkan, "Rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı bu mübarek ay boyunca, yardıma muhtaçlar sevinmekte, hayırda bulunanların malları bereketlenirken, vücutlar oruçla sıhhat bulmaktadır. En büyük erdemlerden olan Sabrın pekiştirildiği, gönüllerin yumuşadığı, manevi dünyamıza daha çok yöneldiğimiz, ikramlarla dostlukların kuvvetlendirildiği, her anlamda birçok fazileti olan mübarek Ramazan ayının vatandaşlarımıza ve tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini diliyorum." ifadelerini kullandı.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x