TESK Başkanı Palandöken, SGK yönetimine girdi

08 Temmuz 2013 Pazartesi 14:47
Bu haber 167 kez okundu

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Olağaüstü Genel Kurulu’nda yapılan seçimle tarım dışında kendi nam ve hesabına çalışan esnaf ve sanatkarların temsilcisi TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken SGK Yönetim Kurulu üyeliğine oybirliği ile...

TESK Başkanı Palandöken, SGK yönetimine girdi
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Olağaüstü Genel Kurulu’nda yapılan seçimle tarım dışında kendi nam ve hesabına çalışan esnaf ve sanatkarların temsilcisi TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken SGK Yönetim Kurulu üyeliğine oybirliği ile seçildi.

SGK Olağanüstü Genel Kurulu’nda yapılan seçimlerde oyların tamamını alan Palandöken, konu ile ilgili yaptığı yazılı açıklamaoda “2 milyon esnaf ve sanatkar sigortalıları ile emeklilerinin talep ve beklentileri SGK yönetiminde dile getirilecek ve kesimimizin hakları daha iyi korunacaktır. Bugüne kadar sürdürdüğümüz çalışmalarımız artarak devam edecektir. Kurulduğu günden itibaren insani ve sosyal nitelikte görevleri üstlenen SGK yönetim kurulu üyeliğine seçilmemin esnaf ve sanatkarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

“MAAŞLARDA FARKLILIKLAR KALDIRILMALI”

SGK Yönetim Kurulu’na seçilmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Palandöken, esnaf ve sanatkarın sigorta primlerinin yüksekliğine de değinerek, şunları kaydetti:

“Emekli olduktan sonra çalışan esnaf ve sanatkarın emekli maaşlarından kesilen sosyal güvenlik destek priminin kaldırılması, emekli maaşlarının arasındaki farklılığın giderilmesi, kadın esnaf ve sanatkarların haklarının verilmesi konularında öncelikle çalışma yapacağız.”
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x