Ergene Havzası’nı kirleten 17 fabrikaya ceza yağdı

08 Temmuz 2013 Pazartesi 14:39
Bu haber 125 kez okundu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, uyarılara uymayan ve Ergene Havzası’nda kirliliğe neden olan 17 fabrikaya 979 bin lira para cezası kesti.    Ergene Nehri ve civarını temizlemek için yoğun bir çalışma yürüten Çevre ve...

Ergene Havzası'nı kirleten 17 fabrikaya ceza yağdı
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, uyarılara uymayan ve Ergene Havzası’nda kirliliğe neden olan 17 fabrikaya 979 bin lira para cezası kesti.

    Ergene Nehri ve civarını temizlemek için yoğun bir çalışma yürüten Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, bölgede faaliyet yürüten 40 fabrikada inceleme yaptı. Mobil atık su laboratuvarı bulunan 2 mobil araçla yapılan denetimlerde çevre kirliliğine neden olduğu belirlenen 17 işletme hakkında uyarı ve para cezası uygulandı.

    Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın bölgeye yaptığı ziyaret sonrası yoğunlaşan denetimler sonucunda 2 işletmeye 122 bin lira, 3 işletmeye 81 bin lira ve 12 işletmeye de 41 biner lira olmak üzere toplamda 979 bin lira idari para cezası kesildi. Bakanlık ayrıca, para cezasına çarptırılan firmalara çevreyi kirletmeden üretim yapmak üzere gerekli düzenlemelere gidilmesi için süre verdi.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x