Denizde kaybolan öğrenciyi bulana kadar çalışmalar devam edecek

08 Temmuz 2013 Pazartesi 14:29
Bu haber 143 kez okundu

İstanbul'dan Kocaeli'ne piknik yapmak için gelen ve burada girdiği denizde kaybolan öğrenciye 8 gündür ulaşılamadı. 'Oğlumun cesedine ulaşmak istiyorum' diyen baba, aramaların durma noktasına gelmesinden yakındı. Kandıra Kaymakamı Oktay...

Denizde kaybolan öğrenciyi bulana kadar çalışmalar devam edecek
İstanbul'dan Kocaeli'ne piknik yapmak için gelen ve burada girdiği denizde kaybolan öğrenciye 8 gündür ulaşılamadı. 'Oğlumun cesedine ulaşmak istiyorum' diyen baba, aramaların durma noktasına gelmesinden yakındı. Kandıra Kaymakamı Oktay Erdoğan, babaya oğlunu bulana kadar arama çalışmalarının devam edeceği sözünü verdi.

İstanbul Pendik'te ikamet eden Sultanbeyli Lisesi öğrencisi Furkan Çelik (18), üniversiteli olmak için LYS'ye girdi. Sınavların açıklandığı günün sabah saatlerinde, 10-15 kişilik arkadaş grubuyla birlikte Kandıra'nın Kumcağız Sahili'ne piknik yapmak ve denize girmek için geldi. Sabah saat 09.00 sıralarında arkadaşları kahvaltı hazırlarken Çelik ve bir arkadaşı serinlemek için denize girdi. Çelik ve arkadaşı, denize girdiği sırada 5 metreye kadar yükselen dalgalara kapıldı. Arkadaşı kurtulurken Furkan Çelik denizde kayboldu. Pazartesi gününden bugüne devam eden arama çalışmalarından bir sonuç alınamadı.

Pazartesi gününden itibaren Kumcağız'da bulunan Çelik, arama çalışmalarının yetersiz olmasından yakındı. Sadece Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin dalgıç ekiplerinin arama yaptığını belirten Çelik'i, Kandıra Kaymakamı Oktay Erdoğan ziyaret etti. Çelik, Kaymakam Erdoğan'ın oğlunun bulunmasına kadar çalışmaların devam edeceğinin sözünü verdiğini söyledi. Buna sevindiğini belirten Çelik, "Kaymakam Bey sağ olsun. Bugün buraya geldi, beni ziyaret etti. Çalışmaların devam edeceğinin sözünü verdi. Buna çok sevindim. Ben bir an önce oğlumun cesedine ulaşmak istiyorum." dedi.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x